Jungtinių Valstijų Finansų departamentas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Jungtinių Valstijų finansų departamentas

Oficialus herbas
Oficialus herbas

Įkurta 1789 m. rugsėjo 2 d.
Būstinė Vašingtonas
Vadovai Steven Mnuchin
Oficiali svetainė home.treasury.gov/

Jungtinių Valstijų finansų departamentas – JAV federalinis vykdomosios valdžios departamentas, valdantis JAV federalinį valstybės iždą. Departamentas įkurtas 1789 m. valdyti valstybės biudžeto pajamas. Prie JAV finansų departamento esantys JAV graviravimo ir spausdinimo biuras ir JAV pinigų kalykla atitinkamai spausdina ir kala visus cirkuliacijoje esančius dolerio banknotus ir monetas. JAV Vidinių pajamų tarnyba yra atsakinga už mokesčių surinkimą JAV. Taip pat JAV finansų departamentas yra atsakingas už JAV valstybės skolos valdymą, bankų bei taupymo ir paskolų asociacijų licencijavimą ir priežiūrą. JAV finansų departamentas pataria įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžių institucijoms fiskalinės politikos klausimais.

JAV finansų departamentui vadovauja JAV iždo sekretorius, kuris taip pat yra JAV vyriausybės kabineto narys. Vyriausiasis JAV iždo sekretoriaus patarėjas yra JAV iždininkas. Abiejų šių pareigūnų parašai yra ant visų JAV dolerio banknotų.

Pirmasis JAV iždo sektorius buvo Aleksandras Hamiltonas. Hamiltonas beveik vienas pats padėjo pamatus JAV finansinei sistemai. A. Hamiltonas įamžintas dešimties JAV dolerių banknoto priekinėje pusėje (averse), o JAV finansų departamento pastatas vaizduojamas banknoto reverse.

Dabartinis JAV finansų sekretorius Steven Mnuchin

Dabartinis JAV iždo sekretorius yra Steven Mnuchin, kurio kandidatūra buvo patvirtinta 2017 m. vasario 13 d. Jovita Carranza yra dabartinė JAV iždininkė, paskirta 2017 m. balandžio 28 d.