Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija
FAO logo.svg
Organizacijos tipas specialus padalinys
Akronimas MŽŪO (angl. FAO)
Vadovas Jacques Diouf
Įkurta 1945 m. spalio 16 d.
Oficiali svetainė www.fao.org

Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija (MŽŪO, angl. FAOThe Food and Agriculture Organization of the United Nations) – tai specialusis Jungtinių Tautų Organizacijos padalinys, vadovaujantis tarptautinėms pastangoms bado problemai išspręsti. Tarnaudama kiek išvystytoms, tiek besivystančioms šalims, MŽŪO veikia kaip neutralus forumas, kur visos tautos susitinka kaip lygios bendriems susitarimams ir organizacijos politikos debatams. MŽŪO taip pat yra institucinis mokslinių žinių ir informacijos organas, padedantis besivystančioms šalims modernizuoti ir gerinti žemės ūkio, miškininkystės ir žvejybų praktikas, garantuojant pasaulio gyventojams pilnaverčią mitybą ir bendrą saugumą dėl maisto pasiskirstymo. Organizacijos devizas fiat panislotynų kalbos išvertus reiškia „tebūna duona!“.

MŽŪO buvo įsteigta 1945 m. spalio 16 d. Kvebeko mieste, Kanadoje. 1951 m. jos būstinė iš Vašingtono (JAV) buvo perkelta į Romą (Italija).

Organizacija turi 192 narius: prie jos yra prisijungusios 191 šalis bei Europos ekonominė bendrija (2007 m. lapkričio 23 d.).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]