Jungtinė bendruomenė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Jungtinė bendruomenė (vok. Verbandsgemeinde 'jungtinė bendruomenė', dgs. Verbandsgemeinden) – Vokietijos administracinis vienetas dviejose dabartinės Vokietijos žemėse, Reino krašte-Pfalce ir Saksonijoje-Anhalte.

Reino kraštas-Pfalcas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šioje Vokietijos žemėje yra 163 jungtinės bendruomenės, sugrupuotos į 24 rajonus (vok. Landkreis). Smulkesni vienetai yra vok. Ortsgemeinden ('vietinės bendruomenės'), kurių yra beveik 2 200.

Daugelis jungtinių bendruomenių buvo įkurtos 1969 m. Iki tol šio lygio administraciniai vienetai buvo amtai (vok. Amt) Daug municipalinių savivaldybių grupės funkcijų yra sujungtos ir administruojamos centralizuotai kartu iš didesnio ar labiau centrinio miesto ar municipaliteto. Atskiri municipalitetai (vietinės bendruomenės, vok. Ortsgemeinden) tebeturi ribotą vietinę autonomiją.

Saksonija-Anhaltas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

11 Saksonijos-Anhalto rajonų yra padalinti į municipalines asociacijas (vok. Verwaltungsgemeinschaft), o nuo 2009 m. liepos 1 d. – į jungtines bendruomenes (vok. Verbandsgemeinden). Po 2010 m. sausio valdžios reformos Saksonijoje-Anhalte yra 18 jungtinių bendruomenių.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kitose Vokietijos žemėse yra panašūs administraciniai vienetai: