Joseph Edamaruku

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Joseph Edamaruku
Joseph Edamaruku
Gimė 1934 m. rugsėjo 7 d.
Keralos valstijoje
Mirė 2006 m. birželio 29 d. (71 metai)
Veikla žinomas Indijos žurnalistas ir racionalistinio judėjimo lyderis.

Joseph Edamaruku (1934 m. rugsėjo 7 d. Keralos valstijoje2006 m. birželio 29 d.) – žinomas Indijos žurnalistas ir racionalistinio judėjimo lyderis.

Sanalo, dabartinio Indian Rationalist Association (Indijos Racionalistų Asociacijos) ir Rationalist International prezidento tėvas.

Edamaruku buvo žinomu racionalistu, tyrinėtojas, 173 knygų ir daugiau nei dviejų tūkstančių straipsnių malajalam kalba autorius. Nuo 1977 metų gyveno Delyje ir atstovavo Kerala Sabdam spaudos grupę.

Buvo dienraščių ir populiariosios spaudos redaktoriumi, įkūrė "Therali", racionalistinį žurnalą malajalam kalba. Skelbė racionalistinius tekstus, susitikimuose sakė kalbas ir paveikė ištisos kartos mąstysena Keraloje. Gyvenimą paskyrė karui su Indijos obskurantizmu, prietarais ir aklu tikėjimu. 19952005 metais buvo Indijos Racionalistų Asociacijos prezidentu, vieno iš didžiausių racionalistinių asociacijų pasaulyje.

Edamaruku kilęs iš sirietiškų apeigų krikščioniškos šeimos; paauglystėje pasiskelbė kaip racionalistas. Tapo veikėju, vedė Soley iš indiškos šeimos ir pasisakė prieš tų pačių kastų atstovų vedybas. Dalyvavo keraliečių racionalistų judėjimo kūrime. Dukart buvo nuteistas – 1970 ir 1975 metais. 1979 metais gavo tarptautinį American Atheists apdovanojimą. Jo autobiografija The Times that Raised the Tempest apdovanota Karalos Literatūros Akademijos kaip geriausia malajalam kalba parašyta autobiografija.

Po mirties, Edamaruku prašymu, jo akys buvo atiduotos All India Institute of Medical Sciences (AIIMS). Kūnas buvo pastatytas Keralos Namuose, Naujajame Delyje, atsisveikinti atėjo tūkstančiai žmonių. Vakare jo kūnas buvo perduotas AIIMS anatomijos departamentui, medicinos studentų naudai.

Svarbiausios knygos:

  • Cultural History of Kerala (1977),
  • Christ and Krishna never lived (1981),
  • Quran - a Critical Study (1982)
  • Bhagavad Gita - a Critical Study (1982)
  • Rationalist State (1983)
  • Upanishads - a Critical Study (2004)

Ir 36 knygų serija apie pasaulio religijas(1984–1987).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]