Pereiti prie turinio

Joseph D. Pistone

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.


Joseph D. Pistone (slapyvardžiu Donnie Brasco, g. 1939) – FTB agentas, infiltravęsis į Bonanno mafijos šeimą Niujorke. Jo surinkti įrodymai padėjo apkaltinti virš 200 ir nuteisti virš 100 mafijos narių. Po to Bonanno šeima įgijo didelį nepasitikėjimą gangsterių tarpe ir ilgam laikui buvo pašalinta iš Sindikato.

Taip pat šeimą susilpnino iškart po to sekę tarpusavio konfliktai „Juodasis Sonis“ Napolitano (caporegime) už Donnie Brasco globą buvo nužudytas 1982, o Benjamin Ruggiero bijodamas mirties 1981 metais pasidavė FTB.

Šiuo metu agentas vis dar aktyviai dalyvauja kovoje prieš mafiją kaip konsultantas.

Populiariojoje kultūroje

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1987 metais Joseph Pistone savo veiklą aprašė knygoje My undercover life in mafia (Mano gyvenimas po priedanga mafijoje). 1997 metais pagal šią knygą buvo pastatytas filmas Donnie Brasco, kuriame Johnny Deppas vaidino agentą Pistone, o Al PacinoBenjamin Ruggiero.

2004 metais Pistone išleido kita knygą apie savo gyvenimą mafijoje, The Way of the Wiseguy (Išmintingojo vaikino kelias). Išmintingasis vaikinas (ang. wiseguy) arba išmintingasis žmogus (ang. wiseman) mafijos žargonu reiškia mafijos narį.