John Travolta

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
John Travolta
John Travolta, London, 2013 (derivate).jpg
Tikras vardas John Joseph Travolta
Gimė 1954 m. vasario 18 d.
Šalis JAV
Žymesni vaidmenys
Vincent Vega,
Bulvarinis skaitalas, 1994
Gabriel Shear
Kardžuvė, 2001
Benard Ryder
Metro 123 užgrobimas, 2009
Apdovanojimai
Auksinio gaublio geriausio aktorio apdovanojimas, 1995

John Joseph Travolta (g. 1954 m. vasario 18 d.) yra JAV aktorius, dainininkas ir šokėjas. Pirmą kartą televizijoje jis pasirodė nusifilmavęs 19721975 m. JAV serialuose. Nuo 1975 m. amerikietis pradėjo filmuotis pilnametražiniuose filmuose. 1974 m. Travolta išleido pirmąjį muzikinį albumą.

Visame pasaulyje Travolta išgarsėjo nusifilmavęs 1994 m. Quentin Tarantino filme Bulvarinis skaitalas. Nuo to laiko jis dažnai filmuodavosi žymiuose Holivudo filmuose.

1995 m. už vaidmenį komedijoje Kontraktas su neūžauga Travolta gavo Auksinio gaublio apdovanojimą miuziklo-komedijos kategorijoje.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Johnas Travolta gimė šešių vaikų šeimoje Englevudo mieste Naujajame Džersyje (JAV). Travoltos mama Helen Cecilia buvo aktorė ir dainininkė, o tėtis Salvatore Travolta – futbolininkas. Jis užaugo kaip Romos katalikas, bet 1975 m. įsitraukė į scientologiją.

Baigęs Engeluvo mokyklą, jis persikėlė į Niujorką. Šiame mieste jis pradėjo dainuoti ir filmuotis televizijos serialuose, o vėliau, persikėlęs į Los Andželą, tęsė savo aktoriaus karjerą.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka