Jerenas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Uolinis skardis prie įėjimo į Jereno olą (angl. Yeren Cave) vakarinėje Hubėjaus provincijos (Kinija) dalyje. Užrašas - Ye Ren Dong 'Laukinio žmogaus urvas'.

Jerenas (kin. 野人; pinyin yěrén 'laukinis žmogus') - legendinė būtybė, kuri laikoma dar neatrastu hominidu, gyvenančiu atkampiuose miškinguose kalnuotuose Hubėjaus provincijos regionuose.[1]

Kiti pavadinimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiti jereno pavadinimai:

  • jirenas, jeh renas,
  • kinų laukinžmogis (kin. 神农架野人; pinyin Shénnóngjiàyěrén 'Šenunzios laukinžmogis'),
  • žmogus beždžionė (kin. 人熊; pinyin Ren Xiong ' žmogus lokys').

Aprašas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Liudininkai jereną apibūdina kaip apaugusį raudonokais plaukais[2] Matyta ir keletas baltų individų. Jų aukštas nusakytas kaip svyruojantis nuo 1,8 iki 2,4 m, nors kai kurie itin stambūs individai siekė 3,0 m. Vidutiniškai jerenis žemesnis už JAV bigfutą ir taikesnis už pastarąjį - sutikęs žmones ramiai nueina.

Paaiškinimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kai kurie kriptozoologai sieja jereną su išnykusiu hominidu gigantopiteku (Gigantopithecus), kuris anksčiau gyveno šiame regione.[2]

Kita hipotezė teigia, kad jerenas yra nauja orangutanų rūšis, gyvenanti ne Borneo ar Sumatroje, o Azijos žemyne, antžeminė ir dvikojė.

Taip pat manoma, kad jerenas yra tiesiog folklorinė būtybė. Jerenas būdingas rajonui, kuris garsėja prietarais ir keistais reiškiniais. Jane, pvz., gana dažni albinosai. Jerenas siejamas su senovės Kinijos legendų magiškais miškų ograis ir žmogaus pavidalo lokiais.

Kinijos ir Vakarų mokslininkai, tyrę jereno matymo atvejus, mano, kad beveik visi fiziniai įrodymai ir vietinių gyventojų paliudijimai yra nepatikimi, dažnai - suklastoti. Todėl tikriausiai jokių jerenų nėra.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Frank Dikötter (1997). The Construction of Racial Identities in China and Japan: Historical and Contemporary Perspectives. C. Hurst & Co. Publishers. pp. 30–31. ISBN 1850652872
  2. 2,0 2,1 The Yeren Archyvuota kopija 2012-09-24 iš WebCite projekto. monstrous.com. 2009-11-24. Nuoroda tikrinta 2010-04-02.