Jeff Sarwer

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
 Crystal Clear action spellcheck.png  Šį straipsnį ar jo skyrių reikėtų peržiūrėti.
Būtina ištaisyti gramatines klaidas, patikrinti rašybą, skyrybą, stilių ir pan.
Ištaisę pastebėtas klaidas, ištrinkite šį pranešimą.
 Orange Icon Edit.svg  Manoma, kad šis straipsnis yra beviltiškas.
Jo turinys, struktūra, stilius ar kitos savybės yra tokios, kad jo neįmanoma pritaikyti enciklopedijai.
Priežastis atskirai nesukonkretinta, bet jei ji neakivaizdi, tai gali būti nurodyta istorijoje ar aptarime.
Jei galite parašyti šį straipsnį iš naujo, tegul ir kelis kartus mažesnį, taip ir padarykite!
Jeffas Sarveris, Otava, 1988

Jeffas Sarveris (angl. Jeff Sarwer, g. 1978 m. gegužės 14 d. Kingstone) – Kanados šachmatininkas, Pasaulio čempionas kat. iki 10 metų (Puerto Rikas, 1986).

Karjeros pradžia[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jeffas išmoko šachmatų žaidimo taisykles kai turėjo 4 metus savo 2 metais vyresnės sesers Julijos dėka. Kai jam buvo 6 metai, pradėjo žaisti šachmatų klube Manhattane Niujorke (Manhattan Chess Club), kuris tuo metu buvo vienas prestižiškiausių pasaulyje. Bruce Pandolfini – klubo vadovas, Jeffui bei jo sesei padovanojo klubo narystę iki gyvenimo pabaigos, kuri dažniausiai buvo rezervuota didmeistrams. Kasmet Kanados Dienos proga (nacionalinė Kanados šventė) Parlamento Kalne (Parliament Hill) Otavoje, Jeffas (nuo 7 metų amžiaus) linksmino minias žaisdamas su 40 žaidėjų tuo pačiu metu. Pasirodė taip pat Vašingtono parke Niujorke, kur žaidė greitus šachmatus ir atkreipė žmonių dėmesį.

Jeffas Sarveris, atstovaudamas Kanadai, laimėjo Pasaulio čempionatą tarp juniorų iki 10 metų Puerto Rike 1986 m. Allen Kaufman, Amerikietiškos Šachmatų Draugijos šefas, pasakė „Jeffas kaip devynmetis yra stipresnis negu Bobby (Fischer), kai turėjo 11 metų”. O Bruce Pandolfini pasakė: „Tarp kelių tūkstančių vaikų, kuriuos mokiau, Jeffas yra be abejonės pats išskirtinis jaunas žaidėjas, kurį kada nors mačiau".

Žiniasklaida[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kai Jeffui buvo 8 metai, jo entuziazmas šachmatams atkreipė didmeistro Edmaro Medniso dėmesį, kuris pakvietė Jeffą analizuoti čempionato rungtynes 1986 m. tarp Garrimo Kasparowo ir Anatolijaus Karpowo PBS (amerikiečių televizijos stotis). Jeffas ir jo sesuo Julija (kuri taip pat buvo pasaulio čempione tarp mergaičių iki 10 metų) vėl pasirodė televizijoje komenduodami revanšo rungtynes 1987 m. Po šio įvykio brolis su sese tapo įžymūs žiniasklaidoje ir pasirodė įvairiose programose, o taip pat tapo dokumentinio filmo objektu.

„Searching for Bobby Fischer”[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1993 m. buvo sukurtas filmas pavad. Searching for Bobby Fischer, kuriame Jeffas buvo pavaizduotas kaip „Jonathan Poe”. Kulminacinėje filmo scenoje paskutiniame raunde Jonathan Poe gavo lygiųjų pasiūlymą, tačiau jo atsisakė ir pralaimėjo. Tačiau realybėje Jeffas Sarveris ir jo priešininkas Joshua Waitzkin sužaidė lygiosiomis ir pasidalino 1 vietą. Tada Jeffas turėjo 7, o Joshua 9 metus. Vienintelė kita žaidimo partija tarp vaikinų įvyko 1985 m. gruodį ir pasibaigė Jeffo pergale.

Dalyvavimas šachmatų turnyre po metų pertraukos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2007 m. rugsėjį Jeffas dalyvavo X Tarptautiniame greitų šachmatų Turnyre kovodamas dėl Malborko Pilies taurės. Dėl to, kad neturėjo tarptautinio reitingo, priskirta jam buvo 2300 taškai. Jeffas iškovojo III vietą rezultatu 7 tšk 9 partijose tarp 86 žaidėjų, tarp jų 4 didmeistrai.

Pokeris[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo 2008 m. gruodžio Jeffas dalyvauja Europietiškame Pokerio Turnyre, 5 turnyrus baigė su piniginiais laimėjimais. Tuo pačiu iškovojo 10 vietą Varšuvoje EPT 2009 spalį ir 3 vietą su laimėjimu 156.170 EUR EPT Vilamouroje 2009 m. lapkritį.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]