Jakų žiedinė sankryža

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Europinėje magistralėje esančios ir šešis kelius jungiančios Jakų žiedinės sankryžos rekonstrukcija

Jakų žiedinė sankryža arba Jakų žiedas – skirtingų lygių sankryža, susidedanti iš žiedinės sankryžos ir virš jos einančių estakadų. Joje susijungia magistralės  A1  VilniusKaunasKlaipėda ,  A13  KlaipėdaLiepoja ,  141  KaunasJurbarkasŠilutėKlaipėda ,  227  JakaiDovilaiLaugaliai , Klaipėdos miesto Tilžės gatvė bei Vilniaus plentas. Iki rekonstrukcijos, Jakų žiedas buvo intensyviausiai šalyje naudojama užmiesčio žiedinė sankryža, kuria per parą pravažiuoja apie 25 tūkstančiai automobilių. Kitais šalies užmiesčio žiedais per 24 valandas vidutiniškai pravažiuoja 3-6 tūkstančiai automobilių.

Dėl didelių eismo pralaidumo problemų žiedas rekonstruotas į trijų lygių sankryžą. Pirmasis rekonstrukcijos etapas yra tiesioginės antro lygio estakados iš A1 į Vilniaus plentą ir atgal bei antrasis etapas – trečio lygio estakada iš A13 į A1. Jakų žiedinės sankryžos rekonstrukcija buvo finansuota iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos ekonomikos augimo veiksmų programos fondų skirtų, transeuropinių transporto tinklų plėtros įgyvendinimui. Darbus vykdė AB „Kauno Tiltai“. Planuojamas ir trečiasis etapas, kada jungiamaisiais keliais nuo esamų estakadų bus sujungtas 141 krašto kelias ir magistralinis kelias A1.

Jakų žiedinė sankryža pirmojo rekonstrukcijos etapo metu

Pirmasis rekonstrukcijos etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2010 m. gruodžio 17 d., užbaigus pirmąjį Jakų žiedo rekonstrukcijos etapą, atidarytas eismas ilgiausia šalyje – 610 m ilgio – estakada.[1] Ja galima važiuoti virš žiedo Kauno – Klaipėdos ir Klaipėdos – Kauno kryptimis.

Pirmojo rekonstrukcijos etapo darbų vertė – 82,3 mln.[1]

Antrasis rekonstrukcijos etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2012-ųjų lapkričio 30 dieną atidaryta 552 m ilgio A13 – A1 (Palangos–Kauno) ir 317 m ilgio A1 – A13 (Kauno–Palangos) estakadas.[2] Sankryžoje rekonstruota ir naujai nutiesta 4,54 km kelių, 1,55 km pėsčiųjų ir dviračių takų, įrengtas apšvietimas bei daugiau kaip kilometras triukšmą slopinančių sienelių.[2]

Jakų žiedas palaipsniui pertvarkomas į trijų lygių sankryžą. 2013 m. gegužė

Antrojo rekonstrukcijos etapo darbų vertė – 58,8 mln. litų.[1]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Commons-logo.svg

Vikiteka