Isė (Japonija)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Isė
jap. 伊勢市
   Flag of Ise, Mie.png   
Ise city.JPG
Laiko juosta: (UTC+9)
Valstybė Japonijos vėliava Japonija
Regionas Kansajaus regionas
Prefektūra Mijės prefektūra
Gyventojų (2009) 134 553
Plotas 208,52 km²
Tankumas (2009) 645 žm./km²
Tinklalapis www.city.ise.mie.jp
Commons-logo.svg Vikiteka Isė

Isė (jap. 伊勢市 = Ise-shi), anksčiau Udžijamada (宇治山田) – miestas Japonijos Honšiu saloje, Mijės prefektūros rytuose. Yra šintoistų Didžioji Isė šventykla, Isė-Šimos nacionalinis parkas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Miesto istorija tiesiogiai susijusi su Didžiaja Isė šventykla, kurią sudarė dvi atskiros dalys, viena nuo kitos išsidėsčiusios per 6 km. Gyvenvietės ėmė kurtis aplink šias dvi šventyklas. Edo laikotarpiu Isė buvo populiarus piligrimystės maršrutas. Aplink vidinę šventyklą įsikūrusi gyvenvietė buvo pavadinta Udži, o tolėliau esanti – Jamados pavadinimu. Edo laikotarpiu šiogūnatas Jamadoje įsteigė magistratą.

Meidži laikotarpyje, 1889 m., šios dvi gyvenvietės buvo sujungtos į vieną savivaldos vienetą, pavadintą Udžijamada. Šis pavadinimas išsilaikė 66 metus ir lig šiol tebenaudojamas kaip sinonimas. 1906 m. suteiktas miesto statusas. 1909 ir 1930 m. mieste nutiestos dvi geležinkelio linijos, jungusios su Osakos ir Nagojos miestais. 1931 m. atidaryta Udžijamados traukinių stotis. Antrojo pasaulinio karo pab. miestą bombardavo JAV B-29 bombonešiai. Dėl to sudegė apie 39 % miesto.[1] 1955 m. pavadinimas pakeistas į Isė. To priežastis buvo išvengti pavadinimų painiavos tarp šio ir vėliau įkurtų Udžio (Kioto prefektūra) bei Jamados (dab. Kama, Fukuokos prefektūra) miestų. 1959 m. miesto apylinkes nusiaubė nuožmus taifūnas.

Miesto simboliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Oficialus miesto medis yra sakura (Oyane-zakura).

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]