Internacionalizmas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Internacionalizmas – politinė doktrina ir idėja, pagal kurią nacionaliniai interesai pajungiami bendriesiems tautų arba kurios nors klasės interesams. Nacionaliniai interesai dažniausiai pajungiami ekonominiu bei politiniu bendradarbiavimu. Internacionalizmas yra priešingas nacionalizmui, šovinizmui ir patriotizmui.

Kitos internacionalizmo reikšmės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Internacionalizmas gali būti žodis apibūdinantis motyvaciją ir varomąją jėgą tarptautinių organizacijų sukūrimą. Vienas iš anksčiausių pavyzdžių būtų motyvacija pakeisti feodalines matavimo sistemas į bendrą metrinę sistemą. Internacionalinių organizacijų pavyzdžiai: Tarptautinis Teisingumo Teismas, Tautų Sąjunga, ir Jungtinės Tautos.
  • Taip pat yra proletarinis internacionalizmas, Marksistinė internacionalizmo forma: tarptautinė klasinė proletariato vienybė, įvairių nacijų darbo žmonių solidarumas kovoti dėl socialinio ir nacionalinio išsivadavimo, socializmo ir komunizmo pergalės
  • 'Islamiškas Internacionalizmas' požiūris susiformavęs dėl antimilitaristinių ir pokolonijinių judėjimų, kuris yra paremtas Islamo istorija ir kultūra.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]