Imperatoriškoji amazonė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Amazona imperialis
Imperatoriškoji amazonė (Amazona imperialis)
Imperatoriškoji amazonė
Mokslinė klasifikacija
Karalystė: Gyvūnai
( Animalia)
Tipas: Chordiniai
( Chordata)
Klasė: Paukščiai
( Aves)
Būrys: Papūginiai paukščiai
( Psittaciformes)
Šeima: Papūginiai
( Psittacidae)
Gentis: Amazonės
( Amazona)
Rūšis: Imperatoriškoji amazonė
( Amazona imperialis)
Binomas
Amazona imperialis
Richmond, 1899

Imperatoriškoji amazonė arba Siserou (Amazona imperialis) – papūginių (Psittacidae) šeimos paukštis, priklausantis amazonės (Amazona) papūgų genčiai. Ši papūga paskelbta nacionaliniu Dominikos paukščiu ir yra pavaizduota ant šios šalies vėliavos.

Paplitimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šios rūšies papūgos gyvena kalnuotose vietovėse esančiuose miškuose ir yra randamos tik Karibų jūros regione, Dominikos saloje. Beveik visa rūšies populiacija susitelkusi aplink Djabloteno kalną esančiose miškuose, Morn Trua Pitono nacionaliniame parke. Dabartinė rūšies populiacija yra maždaug 250–350 paukščių.

Išvaizda[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Imperatoriškosios amazonės laikomos pačiomis didžiausiomis amazonės genties papūgomis. Suaugusios jos būna 45–50 cm ilgio ir sveria apie 800–900 g. Galva bei priekinė kūno dalis išmarginta tamsiai kaštonine bei violetine spalvomis. Nugara ir sparnai – žali, tačiau sparnų galai turi raudonus dryžius. Uodega tamsiai žalia, su raudonais, mėlynais dryžiais.

Gyvenimo būdas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kaip ir daugelis amazonių rūšies papūgų, imperatoriškosios papūgos minta įvairiais vaisiais, sėklomis, riešutais. Gyvena po vieną arba poromis. Šios rūšies papūgos yra labai prieraišios ir susiradusios porą praleidžia su ja visą likusį gyvenimą. Lizdus suka nuo vasario iki balandžio. Patelė dažniausiai padeda 2 baltos spalvos kiaušinius ir peri juos apie 26–28 dienas. Paprastai išgyvena tik vienas jauniklis.

Ši papūga yra pripažinta nykstančia rūšimi bei įtraukta į tarptautinę raudonąją knygą.


Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]