IBM Lotus Symphony

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Timeblock.svg  Šiame straipsnyje bent dalis informacijos yra pasenusi.
Jeigu galite, atnaujinkite informaciją ir ištrinkite šį pranešimą.

IBM Lotus Symphony – nemokamas atviro kodo biuro programų paketas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2007 m. rugsėjo 20 d. pasaulinė informacinių technologijų kompanija „IBM“ pristatė nemokamą biuro programų rinkinį „Lotus Symphony“, skirtą kurti ir redaguoti teksto dokumentus, lenteles ir prezentacijas. Pagrindinės naujojo rinkinio programos yra „Lotus Symphony Documents“, „Lotus Symphony Spreadsheets“ ir „Lotus Symphony Presentations“.

Apie paketą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Lotus Symphony“ veikia „Windows“, „Mac OS X“ ir „Linux“ operacinių sistemų terpėje ir yra suderinamas su daugeliu formatų, tokių kaip ISO standartizuotas „Open Document Format“ (sutrumpintai ODF) bei nestandartizuotą, tačiau Lietuvoje paplitusį „MS Office“ (.doc, .xls, .ppt). Naująja programa dokumentai gali būti išsaugoti ir PDF formatu. IBM „Lotus Symphony” rinkinys sukurtas OpenOffice.org programinio kodo pagrindu. Jis platinamas nemokamai. Anot IBM, „Lotus Symphony“ rinkinys yra sukurtas siekiant skatinti inovacijas, produktyvumą ir konkurencingumą. Atvirųjų standartų palaikymas ir jais grįstų programų kūrimas yra viena iš strateginių „IBM“ veiklos krypčių. Kuriant „Lotus Symphony“ ypač daug dėmesio skirta programų lankstumui ir universalumui. Į „Lotus Symphony“ yra integruota speciali verslo valdymo sistema. Su „Lotus Symphony“ sukurtais dokumentais gali dirbti kitas biuro programas ar kitus teksto redaktorius naudojantys vartotojai, jos gali būti naudojamos kompozicinėse programose. Pavyzdžiui, „Lotus Symphony“ programos gali būti lengvai integruotos į buhalterinės apskaitos ar verslo valdymo programas, bet kokia ataskaita gali būti paruošta vartotojui įprastu biuro programų formatu, ji gali būti iš karto publikuojama internete. Programų pagalbos vartotojams sistema yra interaktyvi ir veikia išvien su „Lotus Symphony“ interneto svetaine.

Versijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Naujausia „Lotus Symphony“ versija yra 2009 m. birželio 10 d. (pataisymas spalio 1 d.) išleista versija 1.3.

Ji palaiko Windows XP SP3, Windows Vista SP1, SuSE Linux Enterprise Desktop(SLED) 10 SP2, RedHat Enterprise Linux(RHEL) 5.2, Ubuntu 8.04, Macintosh OS X 10.5, Macintosh OS X 10.6.2 (Intel). Reikalaujama mažiausiai 450 MB laisvos vietos Linux, 1 GB Windows arba 750 MB Mac. Taip pat mažiausiai 520 MB RAM.

  • Šiuo metu jau platinama versija 3 beta (2010 m. vasaris), kuri palaikysianti Windows XP SP3, Windows Vista SP2, Windows 7, Linux Enterprise Desktop 11, RedHat Enterprise Linux 5 Update 4, Ubuntu 8.04, Macintosh OS X 10.5, Macintosh OS X 10.6.2 (Intel).

Įdiegimas reikalauja mažiausiai 750 MB laisvos vietos Linux arba 1,1 GB Windows. Taip pat mažiausiai 520 MB RAM. Naujoji Beta versija turi naujas galimybes, kaip individualus įrankių juostų keitimas, atsiradęs konvertavimo į PDF formatą „vieno paspaudimo“ mygtukas, pridėtos papildomos animacijos galimybės ir kt. siekiant patogesnio naudojimo kiekvienam individualiam vartotojui.

Programos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Lotus Symphony Documents“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„IBM“ Lotus Symphony Documents tai universali teksto apdorojimo programa. Ji leidžia sukurti, redaguoti, bendrai naudoti ir išsaugoti tekstinius dokumentus. Taip pat galite naudotis jau sukurtais dokumentų šablonais taip pat esančiais internete. Gausus grafikos pasirinkimas, leidžiantis kurti lenteles, grafikus, diagramas ir kt., greito formatavimo galimybės, rašybos tikrinimas ir koregavimas. Tiesa, nuo daugumos naudojamo Microsoft Word labai skiriasi komandų išdėstymas ir dauguma redagavimo atliekama naudojantis dešinėje pusėje atsirandančiais laukais, kaip Text Properties, Graphic Properties ir kt. Todėl yra „švarus“ programos dizainas, be jokių kintančių įrankių juostų, su paslepiamomis paletėmis. Programos palaikomi formatai: .doc (Microsoft), .dot (Microsoft), .docx (Microsoft Word 2007), .dotx (Microsoft Word 2007), .odt (ODF), .ott (ODF), .sxw (OpenOffice.org 1.1), .stw (OpenOffice.org 1.1), .lwp (IBM Lotus SmartSuite®), .mwp (IBM Lotus SmartSuite), .rtf ir .txt. Programa leidžia kurti PDF failus.

„Lotus Symphony Spreadsheets“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„IBM“ Lotus Symphony Spreadsheets leidžia kurti, redaguoti, bendrai naudoti ir išsaugoti įvairias lenteles. Galima kurti naujus dokumentus, importuoti esamus, ar pasirinkti vieną iš pateiktų šablonų. Yra didelė matematinių funkcijų biblioteka, galimybė pritaikyti sunkias ir ilgas formules. Programoje siūloma pagalba redaguojant, taisant, peržiūrint savo skaičiavimus (formulių struktūros redagavimo priemonės). Palaikomi formatai: .xls (Microsoft), .xlt (Microsoft), .xlsx (Microsoft Excel 2007), .xltx (Microsoft Excel 2007), .ods (ODF), .ots (ODF), .sxc (OpenOffice.org 1.1), .stc (OpenOffice.org 1.1), .123 (IBM Lotus Smartsuite), .12m (IBM Lotus Smartsuite), .xml ir .csv. Galimybė išsaugoti PDF formatu.

„Lotus Symphony Presentations“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„IBM“ Lotus Symphony Presentations leidžia kurti grafinius vaizdus, kurie turėtų būti pateikti prezentacijos metu auditorijai. Tai galima padaryti visiškai savarankiškai, t. y. pradedant nuo „nulio“, arba pasirinkti vieną iš daugelio šablonų, kurie taip pat talpinami oficialioje svetainėje internete. Programoje lengva formatuoti skaidres, teksto laukelius, piešimo objektus ir grafiką. Yra pristatymo srauto ir laiko kontrolė, animacijos ir skaidrių keitimosi efektai. Taip pat lentelių, diagramų kūrimo galimybės. Palaikomi formatai: .ppt (Microsoft), .pot (Microsoft), .pptx (Microsoft PowerPoint 2007), .potx (Microsoft PowerPoint 2007), .odp (ODF), .otp (ODF), .prz (IBM Lotus Smartsuite), .mas (IBM Lotus Smartsuite look), .smc (IBM Lotus Smartsuite content), .sxi (OpenOffice.org 1.1) ir .sti (OpenOffice.org 1.1).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]