Išrinktieji (TV serialas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Supernatural logo
ŽanrasDramos/Siaubo
Kūrėjas (-ai)Eric Kripke
VaidinaJared Padalecki
Jensen Ackles
Kilmės šalisFlag of the United States.svg JAV
Sezonų skaičius15
Serijų skaičius309
Trukmė38–45 min.
Originalus kanalasWonderland Sound and Vision
Warner Bros.
IMDb įrašas
TV.com įrašas

„Išrinktieji“ (angl. Supernatural) – amerikiečių dramos/siaubo serialas, pristatantis Jared Padalecki, kaip Sam Winchester, ir Jensen Ackles, kaip Dean Winchester, atliekančius pagrindinius vaidmenis. Jie vaidina brolius, kurie medžioja velnius ir kitas antgamtines būtybes. Pirmoji serija, kuri buvo nufilmuota Vankuveryje, Kanadoje, debiutavo 2005 m. rugsėjo 13 d. Antro sezono premjera įvyko 2006 m. rugsėjo 28 d., trečiojo – 2007 m. spalio 4 d., nors pastarasis buvo pertrauktas įvykusio rašytojų streiko, tačiau „Išrinktieji“ sugrįžo ketvirtajam sezonui 2008 m. rugsėjo 18 d. Serijos buvo pratęstos penktam sezonui 2009 m. vasario 24 d. 2010 m. rugsėjo 24 d. išėjo šeštas sezonas, 2011 m. rugsėjo 23 d. - septintas sezonas, 2012 m. spalio 3 d. - aštuntas sezonas, 2013 m. spalio 8 d. - devintas sezonas, 2014 m. spalio 6 d. - dešimtas sezonas. 2015 m. spalio 7 d. - vienuoliktas sezonas.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Serijos pasakoja apie du brolius, Semą ir Dyną, kuriuos vaidina Jared Padalecki ir Jensen Ackles, kurie važiuoja skersai šalį su savo 1967 metų Chevy Impala ir tiria bei kovoja su antgamtiniais įvykiais ir kitais nepaaiškinamais atsitikimais (daugelis jų yra pagrįsti tautosaka, mitais ir amerikietiškomis miestų legendomis) taip pat ir klasikinėmis antgamtinėmis būtybėmis, tokiomis kaip vampyrai, vilkolakiai ir vaiduokliai. Eric Kripke, serijų kūrėjas, cituoja Neil Gaiman „Miego nykštuką“ ir „ Amerikos Dievus“, „Amerikos Vilkolakį Londone“ ir Joseph Campbell „Didvyrio Kelionę“ kaip įtakos „Išrinktiesiems“ šaltinį.

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Pirmasis sezonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmasis sezonas prasideda, kai Dynas pasirodo Semo namuose ir pasako, jog jų tėvas išvyko į medžioklę ir dar negrįžo. Dynas prašo Semo pagalbos, tačiau šis nenori važiuoti dėl turėtų nesutarimų su tėvu, tačiau galiausiai sutinka ir broliai išvyksta. Sezono pradžioje Semo mergina yra nužudoma. Semas tiki, kad jis galėjo ją apsaugoti, jei nebūtų išvažiavęs su broliu. Taigi Semas nutaria neiti į susitikimą dėl priėmimo į teisės mokyklą, nes nori sumedžioti padarą, kuris nužudė jo merginą. Semo ir Dyno mama mirė taip pat, kai Semas buvo dar tik kūdikis, todėl broliai mano, jog tas padaras, kuris nužudė jų motiną, nužudė ir Semo merginą. Jie tiki, kad jų šeima kažkokiu būdu yra surišta su demonu, kurį yra minėjęs jų tėvas savo užrašų knygelėje. Tad broliai nusprendžia vytis demoną, bet tuo pat metu padėti kitiems kovoti su antgamtiniais padarais. Jie keliauja per šalį bandydami prisiartinti prie demono arba savo tėvo, tačiau supranta, kad nei vienas iš pastarųjų nenori būti surastas.

Antrasis sezonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Antrajame sezone išaiškėja, jog demonas turi didesnių planų Semui Winchesteriui. Tą naktį, kai mirė jo motina, Semas buvo užkrėstas demono krauju, kuris jam užaugus suteikė galingą telepatinę, aiškiaregio galią. Demonas tokį gebėjimą suteikė ir kitiems vaikams, sulaukusiems 6 mėnesių. Azazelis nužudomas sezono pabaigoje, tačiau demonas spėja įvykdyti savo planus ir atverti pragaro Vartus, taip paleisdamas gaują demonų į pasaulį. Šio įvykio metu miršta Semas, tačiau yra atgaivinamas kai Dynas mainais už brolio prikėlimą parduoda savo sielą kryžkelės demonui antro sezono pabaigoje.

Trečiasis sezonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Trečiajame sezone siužetas susifokusuoja ties bandymu išlaisvinti Dyną iš jo sutarties. Veiksmui vystantis, broliai susitinka su demone vardu Rubė, kuri yra susidomėjusi Semu ir tvirtina galinti padėti išgelbėti Dyną. Taip pat jie susitinka su Bela Talbot, magiškų objektų "savininke“ ir pardavėja, kuri pastoviai maišosi jų kelyje. Galiausiai broliams pavyksta susekti demoną, kuris sudarė su Dynu sutartį. Tai demonė vardu Lilith, kuri siekia ir Semo mirties. Tačiau Semui ir Rubei nepavyksta išgelbėti Dyno, kuris yra nužudomas ir nusiunčiamas į pragarą.

Ketvirtasis sezonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ketvirtasis sezonas prasideda apsvaigusio ir pasimetusio Dyno prabudimu karste. Dievo pavedimu jis yra išgelbėjamas angelo vardu Castiel. Kol Dynas buvo miręs, Semas padedamas Rubės išlavina savo sugebėjimus. Greitai atskleidžiama, kad Dynas buvo atgaivintas, kad padėtų sustabdyti Lilith planą nutraukti 66 antspaudus, kurie vėl išlaisvintų Liuciferį. Sezono pabaigoje Semas nužudo Lilith, bet jos nužudymas yra paskutinis antspaudas. Rubė visą laiką lydėjo Semą, tačiau keršydamas Dynas ją nužudo. Taigi, kai Semas nužudo Lilith taip nutraukdamas paskutinį antspaudą, išlaisviną Liuciferį, kuris paskleidžia pragarą žemėje.

Penktasis sezonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Penktasis sezonas sukasi aplink kovą, kaip sustabdyti Liuciferį ir išgelbėti pasaulį nuo apokalipsės. Šiame sezone Castiel ieško Dievo, o Semas ir Dynas kovoja dėl savo likimų, nes jie turi būti Liuciferio ir Mykolo indais (Liuciferis ir Mykolas turi įsikūnyti į Semo ir Dyno kūnus). Jie bando sustabdyti Liuciferį „Colt” (šautuvu, kuriuo galima nužudyt demonus), kurį gauna iš demono Kraulio, bet tai nepadeda, nes Liuciferis negali būti juo nužudytas. Vėliau Dynas nutaria sutikti būti Mykolo indu. Vietoj to, Dynas nužudo angelą Zachariją, kuris kankino brolius visą sezoną. Mykolas galiausiai pasinaudoja Adamu Miliganu, netikėtai atsiradusiu netikru Semo ir Dyno broliu, kaip nauju indu. Deja, nepavyksta nugalėti Liuciferio, Semas ir Dynas kartu su demono Kraulio pagalba, nusprendžia surinkti keturis žiedus iš Pragaro Raitelių, įskaitant mirtį, kuri yra kaip raktas į Liuciferio kalėjimą. Galų gale, Semas įsileidžia Liuciferį, sutikdamas būti jo indu, jis nužudo Bobį ir Castiel, kuris pavirsta žmogumi. Semas sugeba atgauti kontrolę, dėka jo ryšio su broliu Dynu ir išvaro iš savęs Liuciferį, o Adamas (kuriame yra Mykolas) kartu su Liuciferiu pasiunčiamas į Liuciferio narvą dar kartą. Castiel prikeliamas Dievo ir yra galingesnis nei bet kada. Jis prikelia Bobį ir tada grįžta į dangų, siekdamas atstatyti tvarką. Dynas grįžta pas jo seną draugę Lizą gyventi normalų gyvenimą. Paskutiniame kadre parodomas Semas, kuris žiūri pro langą į savo brolį, tuo metu valgantį vakarienę.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]