Pereiti prie turinio

Hostelis (2005 filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Hostelis/Nakvynės namai

PavadinimasHostel
Kilmės šalisJAV
RežisieriusEli Roth
Prodiuseris (-iai)Eli Roth
Scott Spiegel
Quentin Tarantino
Scenaristas (-ai)Eli Roth
VaidinaJay Hernandez
Barbara Nedeljakova
Derek Richardson
Eythor Gudjonsson
Metai2005
ŽanrasSiaubo
Trukmė95 min.
KalbaAnglų k.
Biudžetas4,8 mln. USD
IMDb įrašas

Hostelis, arba Nakvynės namai (angl. Hostel) – amerikiečių 2005 m. studijose Raw Nerve, Next Entertainment ir International Production Company sukurtas sadistinis siaubo filmas. Premjera JAV – 2005 m. rugsėjo 17 d., Lietuvoje2006 kovo 17 d. JAV filmas uždirbo 47,3 mln. USD, iš jų 19,6 mln. USD per pirmąjį rodymo savaitgalį. Kitose šalyse buvo surinkta 32,9 mln. USD, kas iš viso sudarė 80,2 mln. USD. 2007 m. buvo sukurta šio filmo II dalis, deja, tokios sėkmės nebesulaukė. Filmo režisierius kaltę suvertė piratavimui.

Visas filmo kūrimas, pradedant scenarijaus rašymu, užtruko 12 mėn. Filme daug nenormatyvinės leksikos, girdimos frazės keliomis Rytų Europos kalbomis. Filmuota Slovakijoje ir Čekijoje. Iš šių šalių susilaukta oficialių priekaištų filmo autoriams dėl neva jų šalis juodinančių ir realybės neatitinkančių faktų.

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Jauni amerikiečiai studentai, Europoje sutikę trečiąjį, kuris praneša intriguojantį dalyką, kad yra Slovakijoje vieta, kurioje galima iki soties pasismaginti su Rytų Europos gražuolėmis, tikėdamiesi sekso ir nevaržomų pramogų, atsiduria kruviname Slovakijos pogrindyje. Šiame hostelyje (pigiame viešbutyje) įmanomos visos iškrypėliškiausios fantazijos. Pakstonas ir Džošas lengvai susiranda „hostelyje“ draugužes – Nataliją ir Svetlaną. Jie ieškojo nuotykių ir pramogų, tačiau negalėjo net įsivaizduoti, kaip kai kurie žmonės suvokia pramogas, kol patys nevirto kruvinu atrakcionu ...

Kūrybinė grupė

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]