Horizon Zero Dawn

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Horizon Zero Dawn
Kūrėjas Guerrilla Games
Leidėjas Sony Interactive Entertainment
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2017 m. vasario 28 d.
Žanras (-ai) Nuotykių
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai ESRB: Teen
PEGI: 16+
Platforma PlayStation 4, Microsoft Windows
Versija
Variklis
Platinimas Blu-ray, atsisiuntimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas
Kitos dalys

Horizon Zero Dawn – 2017 m. nuotykių ir veiksmo kompiuterinis žaidimas, išleistas „PlayStation 4“ konsolei.[1] 2017 m. lapkričio 7 d. pasirodė žaidimo papildymas „The Frozen Wilds“.[2]

Pagal svetainės metacritic.com suvestinę, žaidimą kritikai vidutiniškai įvertino 89/100 balų.[3] Pasak leidėjo, žaidimas per pirmus pardavimo metus parduotas 7,6 mln. vienetų tiražu.[4]

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Horizon Zero Dawn“ yra vieno žaidėjo žaidžiamas žaidimas, sukurtas olandų „Guerrilla Games“ studijos ir išleistas 2017 m. vasario 28 d. „Sony Interactive Entertainment“. Žaidimo veiksmas vyksta Žemės ateityje, kai technologinė apokalipsė sunaikino žmonių civilizaciją, po pasaulį siautėja laukinės mašinos (robotai), žmonės grįžo į pirmykštę gentinę santvarką. Žaidėjas iš trečiojo asmens perspektyvos valdo pagrindinę heroję Eiloi (Aloy), kuri „atviro pasaulio“ 3D aplinkoje kovoja su mašinomis. Eiloi ginkluota lanku ir ietimi. Ji žaidimo eigoje gali įgyti keletą šių ginklų skirtingomis galiomis ir keisti juos kovos eigoje. Nugalėjus mašiną iš jos Eloi renka įvairius technologinius resursus, kuriais gali meistruoti strėles, geresnius aksesuarus ir už juos pirkti naujus objektus žmonių gyvenvietėse (drabužius, ginklus, sveikatingumo ir atsparumo porcijas). Žaidimo pagrindinė istorija ir šalutinės misijos atskleidžiamos iš pokalbių su kitais veikėjais.

Pasaulyje Eiloi gali judėti pėsčiomis ir joti ant suvaldytos mašinos. Žaidime yra RPG elementų − pagal sugebėjimų medį žaidėjas, kylant Eiloi patirties lygiui, gali pasirinkti jam parankias herojės savybes: galingesnes atakas, taiklumą ar geresnius sugebėjimus kovoti sėlinant. Eiloi kostiumai taip pat gali suteikti skirtingų pranašumų. Sveikatos rezervus Eiloi atstato randamomis žolelėmis, sumedžiotų gyvūnų mėsa. Žaidimo pasaulyje galima atrasti įvairių vietų, nuklysti į gyvenvietes, požemius, niekaip nesusijusius su pagrindinės istorijos eiga.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Prie deivės Visų Motinos kalno įsikūrusioje Nora žmonių gentyje rastas vienišas kūdikis − mergaitė, kuri genties matriarchų buvo atiduota auklėti pašaliečiui Rostui. Rostas suteikė mergaitei Eiloi vardą. Kai Eiloi buvo maža mergaitė, ji netyčia įkrito į praeities „Metalo pasaulio“ požemius, kuriuose surado keistą įrenginį Focus, kuris, prikabintas prie smilkinio, jai pradėjo rodyti nežinomus ženklus, hologramas. Į „Metalo pasaulio“ požemius Nora genties žmonėms uždrausta įžengti ir rinkti iš ten objektus. Rostas norėjo atimti Focus, bet Eiloi jo neatidavė. Su Focus pagalba, kuris jai parodė robotų kelius, Eiloi išgelbėjo į pavojų patekusį genties berniuką ir Rostas įsitikino, kad įrenginys gali būti naudingas. Eiloi trokšta sužinoti, kodėl ji su Rostu vadinami pašaliečiais, kodėl Nora gentis jų šalinasi, nors jie gyvena šalia, kodėl ji bemotė. Rostas pažada, kad gentis jai tai atskleis, bet ji turi tapti labai puikia kare ir įrodyti savo sugebėjimus išbandymų turnyre, kad gentis pripažintų ją savo nare. Tuo metu, Eiloi brestant, laukinio pasaulio mašinos-robotai tampa vis agresyvesni.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]