Himenajas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Himenajas, arba Himenėjas, graikų mitologijoje – santuokos dievas, Arėjo arba Bakcho ir Afroditės sūnus, arba Apolono ir Mūzos.

Pagal vieną istoriją, Himenajus buvęs atėnietis, jaunuolis nepaprasto grožio, bet vargšas. Jis įsimylėjo vieno iš turtingiausių miesto žmonių dukterį. Kadangi jis negalėjo pasikalbėti su ja, dėl savo žemos kilmės, vietoje to jis ją visur sekiojo, kad ir kur ji eitų. Vienoje procesijoje, buvo vien moterys keliaujančios į Eleusiną (Eleusis), Himenajus užsimaskavo kaip moteris ir prisijungė prie religinių apeigų. Grupė buvo pagrobta piratų, Himenajus taip pat. Jis padrąsino moteris ir su jomis sukūrė strategiją, kartu jie užmušė savo grobikus. Tada jis susitarė su moterimis grįžti į Atėnus ir iškovoti joms laisvę, jei jam bus leista vesti vieną iš jų. Jam pavyko įgyvendinti misiją ir vedybas. Atėnų gyventojai buvo tokie laimingi tuo, kad įkūrė festivalius jo garbei, kurie asocijavosi su vedybomis.

Himenajus mene vaizduojamas su gėlių girlianda, rankoje laikantis degantį deglą ir apsivilkęs purpurinį apsiaustą. Jis turėjo dalyvauti visose vestuvėse. Jei jis nedalyvaudavo, tada santuoka būsianti pražūtinga, ir graikai bėgtų garsiai šaukdami apie tai jo vardą.

Himenajus graikų mitologijoje dalyvavo daugelyje vestuvių, taip pat visų dievų ir jų vaikų.