Hay Group

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Information icon4.svg  Šio straipsnio ar straipsnio dalies turinys tikriausiai pagrįstas tik jo objekto pateikta informacija.
Jei galite, straipsnio informaciją pagrįskite nuorodomis į antrinius šaltinius
UAB „Hay Group“
FormaUždaroji akcinė bendrovė
PramonėVadybos konsultacijos
Įkurta1997 m.
Centrinė būstinėVilnius,
Šeimyniskių g. 1A
Svarbiausi darbuotojaiGeneralinė direktorė Neda Songinaitė
ProduktaiVadybos konsultacijų paslaugos
Tinklalapishttp://www.haygroup.lt

„Hay Group“ – pasaulinė konsultacijų bendrovė, dirbanti įmonių ir organizacijų vadybos srityje.

„Hay Group“ Lietuvoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kompanija savo veiklą Lietuvoje pradėjo 1997 m., dirbdama frančizės principu. Tuo metu pagrindinės veiklos sritys buvo atlyginimų rinkos tyrimai ir vadovų mokymai.

2000 m. bendrovė prisijungė prie pasaulinio „Hay Group“ tinklo. Prisijungimas prie tinklo išplėtė atlyginimų tyrimų imtį, duomenų bazę, paslaugų spektrą ir padėjo perimti tarptautinę patirtį.

2006 m. bendrovė įkūrė du padalinius:

  • Atlyginimų rinkos tyrimų
  • Verslo konsultacijų, teikiantį atlygio valdymo, talentų ugdymo ir organizacijos efektyvinimo paslaugas

„Hay Group“ klientai – didžiosios Lietuvos ir tarptautinės bendrovės: „Mažeikių nafta“, „Rytų Skirstomieji Tinklai“, „Lietuvos energija“,„Nordea“, „Omnitel“, „Philip Morris“ ir kitos.

„Hay Group“ tyrimuose dalyvauja daugiau nei 230 įmonių ir organizacijų, tarp jų – bankai, greito vartojimo prekių ir komunalinių paslaugų sektorių, mažmeninės prekybos įmonės, IT ir telekomunikacijų įmonės, farmacijos kompanijos, naftos ir dujų bendrovės.

Pasaulinis „Hay Group“ tinklas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1943 metais JAV, Filadelfijoje, buvo įkurta individuali vadybos konsultacijų įmonė „Edward N. Hay and Associates“. Pirmą didelį atlyginimų projektą kompanija įvykdė kartu su bendrove „General Foods“.

1960 m. Toronte (Kanada) buvo įkurtas pirmasis padalinys už Filadelfijos ribų;

1963 m. kompanija pradėjo tarpatlantinę veiklą ir atidarė savo atstovybę Londone (Didžioji Britanija);

1965 m. buvo įkurtas antrasis kompanijos padalinys JAV – San Franciske.

1984 m. bendrovė „Saatchi & Saatchi“ įsigijo „Hay Group“, o jos vadovus paskyrė valdyti visą bendrovę.

1990 m. „Hay Group“ vadovai įsigijo bendrovės akcijas ir perėmė jos valdymą.

Šiuo metu „Hay Group“ veikia visuose žemynuose, turi 85 padalinius 47-iose pasaulio šalyse, kuriuose dirba daugiau nei 2.600 darbuotojų.

Paslaugos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Hay Group“ Lietuvoje teikia šias paslaugas:

  • Atlygio valdymo strategijų kūrimas ir valdymas – atlyginimų, kintamo atlygio, papildomų naudų paketo formavimas įvairaus lygio darbuotojams bei įvairių palaikomųjų programų kūrimas ir diegimas.
  • Atlyginimų rinkos tyrimai – tai visos paslaugos ir produktai, susiję su atlyginimų duomenimis ir su tuo susijusia statistine informacija, kuri reikalinga sprendimų apie atlyginimų valdymą priėmimui.
  • Lyderių ir talentų ugdymas – svarbiausių organizacijoje pozicijų išskyrimas ir jų ugdymo programos sudarymas.
  • Efektyvių organizacijų vystymas – padeda optimizuoti organizacijos veiklą, identifikuoti ir padidinti darbuotojų įsitraukimą į ilgalaikį organizacijos strategijos realizavimą.
  • Organizacinė diagnostika – įvairių organizacijos gyvensenos sričių vertinimas, reikalingas kryptingo pokyčių plano sudarymui ir realizavimui (darbo kultūros diagnostika, organizacinio klimato vertinimas, darbuotojų (ypač pardavimų srities) darbo efektyvumo įvertinimas, organizacijos ŽI valdymo funkcijos efektyvumo vertinimas, darbuotojų augimo potencialo vertinimas, lyderystės kokybės diagnostika ir daugelis kitų).
  • Aukščiausio lygio vadovų potencialo vertinimas – reikalingas įpėdinių ugdymo programų, talentų vystymo programų sudarymui. Jo metu naudojant įvairius metodus yra įvertinamas vadovų savybių ir organizacijos poreikių atitikimas bei galimų rizikų identifikavimas ir valdymas.
  • Klientų tyrimai – atliekami organizacijų ir įvairių jų veiklos aspektų diagnozavimui.