Hana (Liublino vaivadija)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Hana
lenk. Hanna
      
Kaimo centras
Laiko juosta: (UTC+1)
------ vasaros: (UTC+2)
Valstybė Lenkijos vėliava Lenkija
Vaivadija Liublino vaivadija Liublino vaivadija
Apskritis Vlodavos apskritis
Valsčius Hanos valsčius
Gyventojų (2008) 763
Pašto kodas PL 22-220
Vikiteka Hana

Hana (lenk. Hanna) – kaimas Lenkijos rytuose, Hanos valsčiuje, Vlodavos apskrityje, Liublino vaivadijoje. Kaimas yra apie 19 km į šiaurę nuo Vlodavos ir apie 83 km į šiaurės rytus nuo vaivadijos centro Liublino. Kaimas įsikūręs Sosnovicos įduboje, kairiajame Vakarinio Bugo upės krante.

Pavadinimo kilmė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kaimo pavadinimas kilęs nuo karalienės Onos Jogailaitės (Anna Jagiellonka) vardo. Karalienė XVI a. keliaudama pro šią vietovę sustojo nakvynei ir pamaloninta vietinių žmonių svetingumo leido savo vardu vadinti šią gyvenvietę. Ilgainiui dėl vietinių žmonių tarmės gyvenvietės pavadinimas iš Anna pasikeitė į Hanna.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose kaimas paminėtas 1546 metais. Nuo XVII a. priklausė Radviloms. 1546 m. gyvenvietei suteiktos Magdeburgo teisės. 1739-1742 m. kaime pastatyta medinė cerkvė, kurios statybas finansavo Jeronimas Florijonas Radvila. Vėliau cerkvė tapo Hanos Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia.

Apie 1746 m. įkurtos Hanos katalikų kapinės. Iki 1795 m. kaimas priklausė Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. 1821 m. kovo 20 d. iš gyvenvietės atimtos miesto teisės. 1924 m. įkurta Hanos Šv. Apaštalų Petro ir Povilo parapija.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]