Gueuze

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Gueuze alus butelyje.

Gueuze (kitaip Geuze) – Belgijoje gaminama lambic tipo (savaiminės fermentacijos) alaus rūšis. Giuzas gaminamas maišant jauną (išlaikytą 1 metus) ir seną (išlaikytą 2-3 metus) lambic alų, o šitaip sumaišytam naujam alui leidžiant antrą kartą fermentuotis butelyje. Antrinė fermentacija butelyje vyksta todėl, kad jauname aluje dar būna nenuskaidyto cukraus.

Gueuze gaminamas maišant įvairų lambic alų, todėl jo skonis smarkiai skiriasi nuo įprastinių alaus rūšių (tokių kaip pilsner ar ale). Kadangi į šį alų dedami džiovinti apyniai, apynių kartumas jame visiškai nejaučiamas. Be to, laukinės mielės (kuriomis fermentuojamas lambic alus) suteikia gueuze alui neįprastą rūgštų, sausą, panašų į sidro skonį, kai kada su acto rūgšties ar pieno rūgšties prieskoniu. Kai kurie gamintojai pagamintą alų papildomai pasaldo (kad skonis taptų priimtinesnis plačiajai visuomenei).

Antrinės fermentacijos butelyje metu alyje susidaro angliarūgštės burbuliukai. Dėl šių burbuliukų gueuze alus kartais vadinamas „Briuselio šampanu“.

Giuzas įprastai parduodamas 0,37 arba 0,7 litro talpos šampano buteliuose.

Nuoroos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]