Golvėjaus Nacionalinis Airijos universitetas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Golvėjaus Nacionalinis Airijos universitetas
Įkurtas1845 m.
TipasValstybinis
RektoriusDr. James J. Browne
Darbuotojų526
Studentų15 000
VietaGolvėjus, Airija
Svetainėwww.nuigalway.ie

Golvėjaus Nacionalinis Airijos universitetas (air. Ollscoil na hÉireann, Gaillimh ar OÉ, Gaillimh) – Airijos universitetas. Veiklos pradžią gali skaičiuoti nuo 1845 metų, kai veikė, kaip Golvėjaus Karalienės kolegija, o pastaruoju metu buvo pervadintas į Nacionalinį Airijos universitetą. Universitetas yra įsikūręs šalia Airijos Golvėjaus miesto centro, greta Koribo upės.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kolegijoje pradėta mokyti buvo 1849 m. Tada kolegija vadinosi Karalienės kolegija ir joje dirbo 37 profesoriai, o studentų buvo 91. Po metų kolegija buvo pervadinta į Airijos karalienės universitetą. 1906 m. universitetą baigė Alice Perry, kuri buvo pirmoji moteris, baigusi universitetą ir, kaip manoma, pirmoji pasaulyje baigusi inžinerijos studijas universitete. 1908 m. universiteto kolegija tapo naujojo Nacionalinio Airijos universiteto dalimi.

XX a. paskutiniame dešimtmetyje buvo pastatyta daug naujų pastatų bei statinių universitetui.

Pastarieji įvykiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Laikraštis „The Sunday Times“ šį universitetą išrinko Airijos 2002–2003 metų universitetu.

Universitete veikia septyni fakultetai: menų, keltų studijų, komercijos, inžinerijos, teisės, tiksliųjų mokslų ir medicinos bei sveikatos studijų. Universiteto kolektyvas priklauso SIPTU profesinei sąjungai.

2006 metais į universitetą įstojo įžymus JAV aktorius Martin Sheen.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]