Ginčų komisija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 2017-fr.wp-orange-source.svg  Šiame straipsnyje pernelyg plačiai remiamasi su straipsnio objektu artimai susijusiais šaltiniais.
Dėl to straipsnyje pateikiama informacija gali būti nepakankamai objektyvi. Jei galite, straipsnio informaciją pagrįskite nuorodomis į nepriklausomus antrinius šaltinius

Ginčų komisija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (GK prie SADM) – ginčų sprendimo institucija. Komisija sudaryta iš 7 narių, iš kurių vienas yra Komisijos pirmininkas (Klaudijus Stanionis, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras).

Adresas: Gedimino pr. 60, Vilnius.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Komisija yra išankstinio ginčų nagrinėjimo ne teismo tvarka institucija, nagrinėjanti ginčus tarp asmens, pensiją ar išmoką mokančios institucijos ir Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Vykdydama savo veiklą, Komisija vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu, taip pat kitais įstatymais, Socialinės apsaugos ir darbo ministro bei Sveikatos apsaugos ministro įsakymais, Ginčų komisijos nuostatais ir kitais teisės aktais.

Komisijos nariai, nagrinėdami skundus (prašymus), vadovaujasi pagarbos žmogaus teisėms, teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principais.

Komisijai skundas dėl Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sprendimo gali būti paduodamas ne vėliau kaip per 30 dienų nuo raštiško Tarnybos priimto sprendimo gavimo dienos.

Ginčų komisijos sprendimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per 20 dienų nuo jo gavimo dienos.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]