Geopatologija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Geopatologija – pseudomokslas, tyrinėjantis Žemės paviršiaus ir gelmių poveikį žmogui, „Žemės spindulius“ (vok. Erdstrahlen, angl. E-rays). Pasak jo teiginių, Žemėje egzistuoja vadinamosios geopatologinės zonos, kuriose vyksta paranormalūs reiškiniai: dažnos savižudybės, netikėtos nelaimės, avarijos, NSO pasirodymai, poltergeisto ir kiti reiškiniai. Šiose vietose žmonėms gali pablogėti sveikata, jie gali jausti nejaukumą, įtampą. Teigiama, kad šiose vietose yra daug didesnis smurtinių nusikaltimų ir serijinių žmogžudysčių skaičius. Šalininkų nuomone, geopatologinių zonų susidarymą sąlygoja tektoniniai žemės lūžiai, požeminių vandenų srovės, dvigubo veikimo zonos, įvairūs požeminiai susikirtimai ir „kryžiai“, magnetinės anomalijos. Šios zonos dažniausiai nustatomos virgulininkų pagalba.

Tikėjimas Žemės spinduliais susijęs su kai kuriais „New Age“ judėjimais Europoje, ypač Vokietijoje. Jie siejami su Gajos filosofija ir vitalizmo mokymu. Kai kurie žmonės ten miega su specialiais apsauginiais juodo plastiko skydais, įtaisomais po lova. Žemės spindulių „specialistai“ Vokietijoje praktikuoja tam tikrą Feng Šui atmainą, patarinėdami, kaip išstatyti baldus ir panašiai, kad būtų galima sumažinti žemės spindulių poveikį iki minimumo.

Populiariojoje kultūroje žemės spinduliai paminėti Patriko Suskindo knygoje „Kvepalai“, kur jais maniakiškai tiki nusenęs didikas.

Lietuvoje geopatologinių anomalijų manoma esant automagistralės A1 ruože ties Vieviu, taip pat kelio  229  AristavaKėdainiaiCinkiškiai  ruože tarp Josvainių ir Kampų II. Čia, geopatologų teigimu, lygiuose ir jokiomis ypatingomis eismo sąlygomis neišsiskiriančiuose ruožuose įvyksta daug skaudžių eismo nelaimių.[reikalingas šaltinis]

Rusijoje geopatologai teigia, kad labiausiai geopatologiškos yra Kaliningrado ir Volgogrado sritys.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]