Geležinis žmogus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai reikia daugiau nuorodų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.
Geležinis žmogus

Leidėjas Marvel Comics
Pirmas
pasirodymas
Tales of Suspense #39 (1963 m. kovas)
Sukūrė Stan Lee
Larry Lieber
Don Heck
Jack Kirby
Charakteristikos
Kitas egoAnthony Edward „Tony“ Stark
Priklauso
komandoms
Stark Industries
Keršytojai
Galingieji keršytojai
Naujieji keršytojai
Vakarų pakrantės keršytojai
Illuminati
S.K.Y.D.A.S.
JAV Gynybos departamentas
Kitaip vadinamasKobalto žmogus, Geležinis riteris
GebėjimaiGenijus,
Kyberpatinis ryšys su egzo šarvais,
Turi Realybės brangakmenį,
Patyręs kontaktinėse kovose,
Egzo šarvai suteikia:
  • Antžmogišką jėgą
  • Skrydžio galimybę
  • Energijos pliūpsnius

Geležinis žmogus (angl. Iron Man) – išgalvotas komiksų superherojus, kuris pasirodo „Marvel“ komiksuose. Jį sukūrė Stan Lee, Larry Lieber, Don Heck ir Jack Kirby. Pirmą kartą pasirodė „Tales of Suspense“ (liet. Nežinomybės pasakojimai) #39 numeryje (1963 m. kovo mėn.).

JAV milijardierius švaistūnas, industrialistas ir išradingas inžinierius, Tonis Starkas (angl. Tony Stark) kenčia nuo sunkios krūtinės traumos, kurią gavo per savo pagrobimą, kai jam buvo liepta pagaminti masinio naikinimo ginklą. Vietoj to jis susikūrė galingus šarvus, kurie jam išgelbėjo gyvybę. Vėliau jis pasivadina Geležiniu žmogumi ir naudoja šarvus saugoti pasauliui.

Per veikėjo leidimo istoriją, Geležinis žmogus buvo superherojų Keršytojų komandos narys. Geležinis žmogus buvo adaptuotas keletui animacinių TV serialų ir filmų. Veikėją vaidybiniame veiksmo filme „Geležinis žmogus“ (2008 m.) suvaidino Robert Downey, Jr.. Pats Downey, kuris buvo pripažintas puikiai atlikęs vaidmenį, vaidino dar dviejuose „Geležinio žmogaus“ tęsiniuose ir filme „Keršytojai“ (2012 m.). 2011 m. IGN komiksų herojų 100-tuke Geležiniui žmogui skyrė 12-ą vietą.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Entonis Starkas būdamas vos 15-os metų įstojo į MIT (Masačusetso technologijos institutas) studijuoti elektrotechniką ir kursą baigė geriausiai tarp visų studentų. Būdamas 21-ių, jis paveldėjo „Stark Industries“, po to, kai jo tėvai žuvo autoavarijoje.

Vizito Vietname metu ji pateko į spąstus, kuriuos paspendė Vietnamo karo vadas Wong Chu. Sužeistas skeveldros į širdį, jis vis tiek buvo verčiamas kurti ginklus kartu su taip pat pagrobtu fiziku Yin Sen. Tačiau vietoje to, jie abu sukūrė egzo šarvus, kurie palaiko Starko gyvybę bei suteikia jam daugiau galių. Su šiais šarvais Tonis Starkas pabėga ir nužudo Wong Chu ir jo karius. Tuo tarpu Yin Sen pasiaukoja.

Grįžęs į JAV, Tonis Starkas toliau tobulina savo šarvus ir kovoja prieš nusikaltėlius. Jis tampa ir vienu Keršytojų komandos įkūrėjų.

Galios ir įranga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinės Geležinio žmogaus galios – jo egzo šarvuose. Priklausomai nuo to, kokius šarvus jis dėvi, tokios ir jo galios. Tačiau kiekvieni šarvai suteikia daugiau jėgos, ištvermės ir galimybę skraidyti. Taip pat visi šarvai turi eilę ginklų. Pats Tonis Starkas yra itin protingas žmogus – vienas protingiausių „Marvel“ visatoje. Dėl to jis nuolat kuria ir tobulina savo šarvų technologijas bei „Stark Industries“ gaminamą techniką. Taip pat Starkas yra patyręs kontaktinės kovos kovotojas. Jį mokė pats Kapitonas Amerika.

Kitose medijose[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Animacija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

19941996 m. buvo rodomas animacinis serialas „Geležinis žmogus“. 2007 m. buvo išleistas pilnametražis animacinis filmas „Nenugalimasis geležinis žmogus“.

„Geležinis žmogus“ pasirodo anime filme Avengers Confidential: "Black Widow & Punisher”, kur kartu su Mercer atkartoja savo vaidmenį.[1]

„Geležinis žmogus“ pasirodo animaciniame filme „Marvel Super Hero Adventures: Frost Fight“, kuriame Mickas Wingert atkartoja „Lego Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled“ vaidmenį.

Filmai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vaidybinis filmas „Geležinis žmogus“ pasirodė 2008 m. gegužės 2 d. Tęsiniai – „Geležinis žmogus 2“, pasirodęs 2010 m. balandžio 30 d. bei „Geležinis žmogus 3”, pasirodęs 2013 m. gegužės 3 d.

Kompiuteriniai žaidimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2009 m. „Playtech“ išleido internetinį kazino lošimo automatų „Iron Man“ žaidimą. Po to, kai jie sukūrė dar du žaidimus, „Iron Man 2“ ir „Iron Man 3“. Visi trys žaidimai buvo atšaukti nuo 2017 m. Balandžio, o žaidėjai daugiau nebegali jų rasti.[2]

Geležinis žmogus yra pagrindinis Geležinio žmogaus veikėjas: „Aerial Assault”.

Geležinis žmogus pasirodo kaip pagalbinis veikėjas 1995 m. „Galaktikos audros“ Avengers.

Tony Starkas yra paminėtas žaidime Spider-Man 2: „Enter Electro“.

„The Invincible Iron Man“ buvo išleistas „Game Boy Advance“ 2002 m. pabaigoje.

Jis pasirodo „Iron Man“ ir „X-O Manowar“ Heavy Metal programoje kompiuteriui, „PlayStation“, „Game Boy“, „Saturnas“ ir „Game Gear“.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Busis, Hillary (2014-01-21). „Marvel’s Avengers Confidential: Black Widow & Punisher: See the trailer here! Exclusive Archyvuota kopija 2014-10-23 iš Wayback Machine projekto.“. Entertainment Weekly.
  2. Iron Man Slot Machine Online“. Johnnybet.