Geddy Lee

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.


 Biography note.svg  Šį biografinį straipsnį reikėtų sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, prašome sutvarkyti šį straipsnį. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Priežastys, dėl kurių straipsnis laikomas nesutvarkytu, aiškinamos straipsnyje Nesutvarkyti straipsniai.
Geddy Lee

Geddy Lee OC (g. 1953 m. liepos 29 d.) – Kanadiečių muzikantas, geriausiai žinomas kaip grupės Rush pagrindinis vokalistas, klavišininkas ir bosistas. Lee prisijungė prie Rush 1968 metų Rugsėjį, kai Alex Lifeson jo paprašė pakeisti to meto grupės lyderį Jeff Jones.

Geddy Lee stilius, technika ir talentas grojant įvairiais instrumentais bei vokalo sugebėjimai yra laikomi labai įtakingais roko muzikoje. Jis įkvepė tokius atlikėjus kaip Iron Maiden bosistą Steve Harris, Dream Theater bosistą John Myung bei Metallica buvusį bosistą Cliff Burton.

Kartu su grupės nariu Neil Peart, 1996 metų gegužės 9 dieną jie gavo Kanados ordiną. Tai buvo pirmoji muzikos grupė, kuri buvo taip pagerbta.

Ankstyvasis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Geddy Lee gimė 1953 liepos 29 dieną Vilouldeile, Toronte. Jo tikrasis vardas yra Gary Lee Weinrib, scenoje jis žinomas kaip Geddy, dėl to, kad jo mama tardavo jo varda su labai stipriu akcentu. Vėliau Geddy tapo jo pravarde vidurinėje mokykloje. Geddy tėvai buvo žydai emigrantai iš Lenkijos, kurie sugebėjo išgyventi nacių koncentracijos stovyklose per antrąjį pasaulinį karą. Lee susituokė su Nancy Young 1976 metais. Jie turi sūnų Julian ir dukterį Kyla Avril. Lee pradinę mokyklą lankė kartu su gerai žinomu komiku Rick Moranis (Brangioji, aš sumažinau vaikus).

Muzika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Didžiają dalį Lee darbo muzikoje praleido kartu su "Rush". Tačiau, Geddy neretai pasirodydavo kitų grupių albumuose kaip kviestinė žvaigždė. 1981 metais Geddy padėjo atliktį dainą "Take Off" McKenzie Brothers humoristiniam albumui "Great White North". Tais pačiais metais Geddy Lee prodiusavo debiutinį (bei vienintelį) Toronto New Wave grupės "Boys Brigade" albumą. 1985 metų albumui "We Are the World" skirtame pagelbėti Afrikai Geddy Lee buvo kviestinis vokalistas dainai "Tears Are Not Enough". Lee taip pat sudainavo Kanados himną prieš didžiulę auditoriją 1993 Visų Žvaigždžių rungtynėse. Geddy taip pat įrašė Kanados himno roko versiją, kuri buvo panaudota Tray Parker ir Matt Stone filme "South Park: Bigger, Longer and Uncut". "My Favourite Headache" buvo pirmasis Geddy Lee solinis albumas, jis jį įrašė 2000 metų lapkričio menėsį, nes "Rush" trumpam nebekūrė naujų dainų dėl tragedijų grupės būgnininko Neil Peart gyvenime.

Vokalas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Geddy Lee vokalas yra aukštas tenoras. Jo balsas dažnai lyginimas su Robert Plant.

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Boso šlovės muziejus – Guitar Player žurnalas.
  • 6 kartus geriausias bosistas roko muzikoje – Guiatr Player žurnalas.
  • 1993 Geriausias bosistas – Bass Player žurnalo skaitytojų išrinktas.
  • 1994 kartu su grupe Rush buvo įtrauktas į Juno šlovės muziejų.
  • 1996 Kanados ordinas
  • Geriausias boso albumas (Snakes & Arrows) – Bass Player žurnalas.
  • "Kiečiausias atlikimas su bosu dainoje" ("Malignant Narcissism") – Bass Player žurnalas.
  • Geriausias 2007 metų perdainavimas ("Northern Warrior") – Bass Player žurnalas.