Pereiti prie turinio

Garry's Mod

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Garry's Mod
Kūrėjas Facepunch Studios
Leidėjas Valve Corporation
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius
Išleidimo data 2004 m. gruodžio 24 d.
Žanras (-ai) Sandbox, fizikos žaidimas
Režimas Vieno žaidėjo ar keleto žaidėjų
Reitingai
Platforma Microsoft Windows, OS X, Linux
Versija
Variklis Source
Reikalavimai 1,7 GHz procesorius, 512 MB RAM darbinės atminties, 256 MB vaizdo plokštė, suderinama su DirectX 7, geriau DirectX 8. Žaidimas suderinamas su Windows 2000, Windows XP, Windows Vista. Būtinas Source variklis ir Source SDK
Platinimas Parsisiuntimas internetu
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys

Garry's Mod (stilizuotai – garry's mod) – sandbox tipo fizikos žaidimas, sukurtas modifikuojant Source variklį. Kūrėjas – Garry Newman. Iš pradžių „Garry's Mod“ buvo tik modifikacija, „modas“, „Valve“ žaidimui „Half-Life 2“, bet vėliau tapo atskiru žaidimu. Žaidimas skirtas Microsoft Windows, OS X ir Linux platformoms.[1]

2005 m. pasirodęs Garrio buvo skirtas Source variklio pagrindu sukurtiems žaidimams. Garry's modas leido žaidėjams manipuliuoti bet kokiais žaidime esančiais daiktais. Taip pat Garry's modas leidžia „žaisti“ su žaidimo fizikos dėsniais, savo reikmėms išnaudojant Source Engine naudojamą modifikuotą Havok Physics Engine variklio versiją.[2] Pačios pirmos GM (Garry's mod) versijos leisdavo prijungti, kilnoti ir lituoti daugelį objektų. Atsirandant naujesnėms versijoms didėjo ir naudingų funkcijų skaičius, kol Garry's modas tapo komerciniu žaidimu. Atsiradus Garry's modo 10 versijai, šis žaidimas pradėtas vadinti tiesiog „Garry's Mod“.

Žaidimo galimybės

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimas atveria labai plačius horizontus. Svarbiausias dalykas čia yra vaizduotė ir reikia žinoti kaip ją panaudoti. Galima sukurti, ką tik norima, nuo šarvuoto džipo iki raketos, nuo kambario, pilno spąstų, iki branduolinės bombos. Ypač populiari modifikacija yra Face Poser. Žaidime esančių žmonių modelių veidus galima pakeisti radikaliai, nuo linksmo iki liūdno.

Svarbiausia, kad su Garry's modu galima gauti ir Source SDK (arba jis jau būna įdiegtas) ir kurti scenas ar žemėlapius Garry's modui. GMOD'ud taip pat galima kurti mėgėjiškus machinima tipo filmukus. Žaidimas taip pat leidžia sukurti savo žaidimus, situacijas, totaliai pakeisiančias tikrąją žaidimo esmę.

Tai speciali programa, leidžianti keisti žmonių mimiką ir sinchronizuoti lūpas su įrašu.

„Garry's Mod“ laimėjo 9 "Metų žaidimo modifikacijos" apdovanojimus,[3] tarp jų ir „GameSpy“ apdovanojimą už unikalumą ir kokybę.[reikalingas šaltinis] Atsiradus komercinei Garry's mod versijai, 9 versija jau tapo nebeplatinama. Tačiau Garry's mod 9 vis dar yra populiariausia versija ir turi savo gerbėjų bendruomenę, vis dar kuriančią atnaujinimus ir vadinamuosius addon'us (papildymus).