Fryzas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
Fryzas ketvirtoje stadijoje

Fryzas (jap. フリーザ = Furīza, angliškai Frieza arba Freeza) – vienas iš pagrindinių blogiečių anime Drakonų kovos Z.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Fryzas buvo galingas valdovas daugiau negu 79 planetose. Jis girdėjo Super Sajanų legendą, bet manė, kad tai buvo tik mitas. Kai sajanas Bardokas pademonstravo Super Sajanų galimybes, Fryzas sunaikino visą Sajanų rasę.

Paskui, Fryzas atvyko su savo palydovais į Nameko planetą tam, kad surinktų drakonų rutulius ir taptų nemirtingas. Tačiau jis susitinka Pikolą, Gohaną, Kriliną, Goką ir Vedžitą. Prasideda kova. Į kovą pirmieji stoja Fryzo palydovai, tačiau jie yra nužudomi ir Fryzas yra priverstas kovoti su šiais kovotojais pats. Jis įnirtingai kaunasi su Pikolu ir laimi tik pasiversdamas į kitą savo formą. Po to kovoja su Vedžitu, bet jį nugali lengvai. Paskutinė kova prasideda, kai Gokas kovoja su paskutiniąja Fryzo forma. Gokas pasiverčia Super Sajanu, Frizas praranda kojas ir pusę liemens kai Gokas gudriu manevru suklaidina jį ir priverčia persiakiojančiu smūgiu smogti į save. Po šios kovos pažeistas sprogsta Nameko planetos branduolys.

Kaip kiborgas Fryzas vėliau pasirodo nusileidęs ant Žemės su savo tėvu Koldu. Jis jau ruošiasi užimti planetą, bet atvyksta Ateities Tranksas ir su savo kardu perkerta Frizą per pusę. Frizas miršta. Vėliau nužudomas ir Koldas.

Fryzas trumpai matytas pragare „naikinantis pragarą“. Jis susidraugauja su Celu ir bando nužudyti Goką Dragon Ball GT serijose.

Pasivertimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Fryzo formos iš kairės į dešinę: Trečia forma, Antra forma, Pagrindinė forma

Pirma forma (pagrindinė)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ši forma yra Frizo silpniausia. Jis slėpdavo savo tikrają galią. Frizas yra žemas „žmogutis“, su dviem ragais galvos šonuose ir uodega. Jis keliauja su ,,Sklandančia kėde ir palieka savo palydovams padaryti jo darbus. Kovinė galia maždaug 530000.

Antra forma[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ši forma panaši į ankstesniąją formą, tiktai Frizas atrodo dvigubai didesnis ir dvigubai stipresnis. Jo ragai užsiriečia, kario šarvai dingsta. Jis šia forma yra panašus į jo tėvą Koldą. Kovinė galia maždaug 1,000 000.

Trečia forma[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Frizas šia forma yra „pats negražiausias“, su pailga galva. Jo veidas pasikeičia: nosis dingsta, ragai tampa balti, užauga ant uodegos. Frizas nemėgsta šios formos nes jo galva yra sunki ir jis vos paneša ją. Kovinė galia maždaug 2,500 000

Ketvirta forma[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šioje formoje, Frizas pasidaro vėl žemas. Jis šioje formoje yra labai stiprus ir greitas. Jo ragai dingsta ir galva suapvalėja.

Ketvirta Forma 100%[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Čia nėra tikra forma, tik sustiprina galutinės formos lygį. Frizo raumenys padidėja ir jo visos jėgos šiame lygyje išsilieja. Jis su šia forma kovojo su Super Sajanu Goku.

Mechaninis Fryzas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dar gyvas po kovos su Goku, Frizas buvo perstatytas ir sutvarkytas gyventi toliau. Jo kojos ir ranka, kurios buvo nupjautos kovoje, buvo perstatytos. Frizą galutinai sunaikino Ateities Tranksas.

Gabumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Bukujustu – skraidymas oru.
  • Mirties kamuolys (angliškai Death Ball). Fryzas su smiliumi sudaro energijos kamuolį, panašų į mėnulį. Tada, Mirties kamuolys yra paleidžiamas su visa energija. Ši technika yra naudojama sunaikinti planetas arba nužudyti žmones.
  • Supernova – stipresnė Mirties kamuolio versija. Naudota Mechaninio Fryzo prieš Ateities Tranksą.
  • Daichiretsuzan – ilgas, nematomas spindulys, kuris gali perpjauti beveik viską. Vadinamas Mirties Banga (Death Wave) per Budokai žaidimus.
  • Fryzo Spindulys (angliškai Frieza Beam arba Death Beam) – Fryzo mėgstamiausia žudymo technika. Jis paleidžia panašų į kulką spindulį, kuris perduria priešininką. Fryzas nužudo Dende ir Vedžitą šia technika, ir rimtai sužalojo Pikolą.
  • Įkalinimo kamuolys (angliškai Imprisonment Ball) – Fryzas naudoja šią techniką ant Goko. Šioje technikoje, priešininkas yra pagautas energetinio kamuolio ir negali išeiti iš jo. Jeigu kažką paliečia tas kamuolys, susprogsta (neskaitant Fryzo).
  • Akių spindulys (angliškai Eye Beam) – lazeris, šaunamas iš akių. Yra nestiprus, bet greitas. Naudotas kovoje su Goku.
  • Psichokinezė – Fryzas gali pakelti daiktus oru per savo galvą.
  • Tsuibi Kienzan (angliškai „Following Energy Circle Slicer“) – panašus į Krilino Kienzan, tiktai greitesnis ir violetinis. Fryzas sudaro du tokius Kienzan’us, bet vienas nukerta jį patį.
  • Yubisaki kara no Shogekiha (angliškai „Shokwave Blasts from the Finger“) – spinduliai šaunami iš piršto kur Fryzas parodo. Fryzas naudoja šią techniką nugalėti Pikolą su trečia forma.