Pereiti prie turinio

Fosilinis liūtas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Panthera leo fossilis

Fosilinio liūto stipinkaulis
Mokslinė klasifikacija
Karalystė: Gyvūnai
( Animalia)
Tipas: Chordiniai
( Chordata)
Klasė: Žinduoliai
( Mammalia)
Būrys: Plėšrieji žinduoliai
( Carnivora)
Šeima: Katiniai
( Felidae)
Pošeimis: Didžiosios katės
( Pantherinae)
Gentis: Panteros
( Panthera)
Rūšis: Liūtas
( Panthera leo)
Porūšis: Fosilinis liūtas
( Panthera leo fossilis)
Binomas
Panthera leo fossilis
Reichenau, 1906

Fosilinis liūtas (Panthera leo fossilis) – išnykęs pleistoceno liūtas, kuris laikomas ankstyvuoju liūto (Panthera leo) porūšiu.

Didžiausias kūno ilgis yra 2,4 m, tad jis buvo apie pusmetriu ilgesnis už šiandieninius Afrikos liūtus ir maždaug lygus amerikiniam liūtui, gyvenusiam viršutiniame pleistocene.

Daug šių kačių kaulų nuolaužų aptikta Mosbacho kaime (Vokietija), kuris dabar yra Vysbadeno dalis. Beveik visiškai nepažeista kaukolė buvo aptikta Mauerio kaime netoli Heidelbergo (Vokietija). Tame pačiame sluoksnyje aptiktas 550 000 metų senumo ankstyvojo žmogaus Homo erectus heidelbergensis apatinis žandikaulis.
Seniausios Panthera leo fossilis liekanos (~700 000 m.) Europoje yra aptiktos Izernijoje (it. Isernia, Italija). Apie 1,75 mln. m. senumo liūto žandikaulis iš Olduvajaus (Kenija) stebėtinai panašus į Europos fosilinių liūtų žandikaulius.

Iš fosilinio liūto (Panthera leo fossilis) kilo viršutinio pleistoceno urvinis liūtas (Panthera leo spelaea), kurio seniausiems likučiams yra apie 300 000 metų.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]