Formulės 1 trasos

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Interlagos trasa Brazilijoje (2006 m.)

Formulės 1 trasos – specialiai sukonstruotos ir pastatytos uždaros lenktyninės trasos, kuriose lenktyniauja F1 dalyviai. Jose taip pat rengiamos ir kitų auto ir moto sporto varžybos (pvz., Moto GP, DTM, sunkvežimių, istorinių automobilių lenktynės.).

F1 trasų specifika ir tipai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Trasų konfigūracijos ir ilgiai – skirtingi. Tai priklauso nuo daugelių veiksnių: žemės reljefas, kurioje pasaulio vietoje yra trasa, kokia aplink gamta, klimatas ir pan. Pavyzdžiui, Vengrijoje, Hungaroring trasoje vykstant Grand Prix (toliau GP) dažnai būna sausas ir karštas oras, o nuo aplinkinių kalvų vėjas atpučia dulkių, dėl ko trasa būna slidi. Malaizijoje vykstančiame GP – karšta, drėgna, o kartais užeina tropinės audros.

Galima būtų trasas suskirstyti į kelis tipus:

  • Užmiesčio kelių-Parkų. Panaudojant jau esamus kelius. (Pvz.: Ain Diab, Hoc0kenheimring, Montjuich Park)
  • Miesto. Panaudojant miesto gatves F1 lenktynėms. (Pvz: Boavista, Adelaide, Monaco)
  • Autodromo-Ovalo-Aerouosto. Pritaikant jau esamus statinius. (Pvz.: Monza (autodromas), Indianapolis (ovalas), Zeltweg (aerouostas)
  • Specialiai suprojektuotos F1 lenktynėms. (Pvz.: A1 Ring, Catalunya, Hungaroring)

Grand Prix šalys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šalys kuriose vyko F1 GP varžybos

Per F1 čempionatų rengimo istorija, Grand Prix buvo surengti 30 šalių: Argentinoje, Australijoje, Azerbaidžane, Austrijoje, Bahreine, Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Japonijoje, JAE, JAV, Kanadoje, Kinijoje, Malaizijoje, Maroke, Meksikoje, Monake, Nyderlanduose, Portugalijoje, Prancūzijoje, Pietų Korėjoje, San Marine, PAR, Ispanijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Rusijoje.

Kai kuriose iš išvardintų šalių GP vyko net keliose trasose. Čia pirmauja JAV GP (Jungtinių Amerikos Valstijų Grand Prix) su devyniomis (9) trasomis. Prancūzijos GP atsilieka su 7-niomis.

F1 trasų sąrašas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žemiau pateikti atskirų šalių bet kada vykę Grand Prix ir trasų pavadinimai:

F1 bandymų trasų sąrašas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Formulė 1 trasos, kuriose vyksta bandomieji važiavimai:

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]