Ford Taurus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
 Crystal Clear action spellcheck.png  Šį straipsnį ar jo skyrių reikėtų peržiūrėti.
Būtina ištaisyti gramatines klaidas, patikrinti rašybą, skyrybą, stilių ir pan.
Ištaisę pastebėtas klaidas, ištrinkite šį pranešimą.
 Revision.svg  Manoma, kad šis straipsnis yra beviltiškas.
Jo turinys, struktūra, stilius ar kitos savybės yra tokios, kad jo neįmanoma pritaikyti enciklopedijai.
Priežastis atskirai nesukonkretinta, bet jei ji neakivaizdi, tai gali būti nurodyta istorijoje ar aptarime.
Jei galite parašyti šį straipsnį iš naujo, tegul ir kelis kartus mažesnį, taip ir padarykite!
Ford Taurus
87fordtauruslx.jpg
Bendra informacija
GamintojasFord Motor Company
Metai1986–dabar
GamyklaHeipvilis, Džordžija (1986-2007)
Čikaga, Ilinojus (1986-2004, 2008-)
Chronologija
Prieš taiFord LTD (1986)
Ford Five Hundred (2005-2007)
Po toFord Fusion (2005)
Kėbulas ir važiuoklė
KlasėVidutinė klasė (1986-2007)
Didelė klasė (2008-)
Variklis ir transmisija
Išmatavimai
Kita informacija

Ford Taurusdidelės klasės automobilis]], kurį Šiaurės Amerikos rinkai gamina Ford Motor Company. Pirmą kartą Taurus buvo pristatytas 1985 metais kaip 1986 metų modelio vidutinės klasės automobilis, pakeitęs Ford LTD modelį. Nuo 1992 iki 1996 metų Taurus buvo geriausiai parduodamas automobilis JAV, lyderio poziciją automobilis prarado 1997 metais, jį pralenkus Toyota Camry modeliui, kuris išliko geriausiai parduodamu lengvuoju automobiliu JAV iki šios dienos. Per pirmas keturias modelio kartas (1986-2007) buvo parduoti beveik 7,5 milijonai automobilių. Ketvirtoji karta modeliui turėjo būti paskutinė, tačiau 2007 metai Taurus pakeitė didesnįjį Ford Five Hundred modelį ir toliau buvo parduodamas kaip 2008 metų modelio didelės klasės automobilis. 2009 metų vasarą prekyboje pasirodys naujas 2010 metų modelio šeštosios kartos Taurus automobilis.

Ketvirtoji karta (2000-2007)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ketvirtoji karta
'00-'03 Ford Taurus Taxi Sedan.JPG
Bendra informacija
Metai20002007
Chronologija
Kėbulas ir važiuoklė
Kėbulo tipas (-ai)4-durų sedanas
5-durų universalas
Platforma (-os)Ford D186 platforma
Variklis ir transmisija
Variklis (-iai)3,0 l. SFI Vulcan V6
3,0 l. DOHC Duratec 30 V6
Transmisija (-os)4-pavarų automatinė
Išmatavimai
Kita informacija
Susiję automobiliaiMercury Sable
Lincoln Continental
2000-03 m. Taurus universalas

Ketvirtą kartą automobilis buvo atnaujintas 2000 modelio metams. Naujasis modelis nebebuvo tokio apvalaus dizaino kaip ankstesnysis, nors išliko palyginus apvalus. Naujasis Taurus tapo erdvesnis, kadangi buvo paaukštintas automobilio stogas bei bagažinė. Automobiliui buvo suteiktas visiškai naujas interjeras bei minkštesnė pakaba. Koncernas siekė sumažinti automobilio kainą bet tuo pačiu išlaikyti jį konkurencingą, tad buvo atsisakyta keleto nebūtinų detalių, nuo šiol automobiliai su ABS sistema turėjo būgninius galinius stabdžius vietoje anksčiau į komplektą įėjusių diskinių, nebeliko galimybės įsigyti automobilį su dvigubais išmetimo vamzdžiais, bet dar keleto smulkmenų.

Ankstesnysis apvalaus dizaino trečiosios kartos Taurus sulaukė daug kritikos dėl savo išvaizdos, šiuo dizainu automobilis netgi prarado geriausiai parduodamo automobilio JAV titulą, tad ketvirtuoju kartos modeliu koncernas siekė padidinti automobilio patrauklumą, todėl ketvirtosios kartos modelio dizainas buvo gerokai konservatyvesnis.

Ketvirtosios kartus modelis turėjo tapti paskutiniuoju, tačiau buvo apsispręsta Taurus vardą naudoti didesniam Ford markės modeliui Five Hundred. Ketvirtosios kartos Taurus gamyba pasibaigė 2006 metų spalio 27 diena.

Penktoji karta (2008-2009)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Penktoji karta
2008-Ford-Taurus-SEL.jpg
Bendra informacija
Metai20082009
Chronologija
Kėbulas ir važiuoklė
Kėbulo tipas (-ai)4-durų sedanas
Platforma (-os)Ford D3 platforma
Variklis ir transmisija
Variklis (-iai)3,5 l. DOCH Duratec V6
Transmisija (-os)6-pavarų automatinė
Išmatavimai
Kita informacija
Susiję automobiliaiMercury Sable
Lincoln MKS

Penktosios kartos Taurus, buvo pervadintas turėjęs būti antrosios kartos Five Hundred modelis. Automobilis tebuvo kiek atnaujinta ankstesniojo Five Hundred versija. Automobilio pavadinimas buvo pakeistas koncerno generalinio direktoriaus liepimu, kadangi iki tol koncernas gyvendino planą kuriuo buvo siekiama visus Ford markės modelių pavadinimus pakeisti į tuos kurie prasidėtu „F“ raide ir taip atitiktų žodį „Ford“, naujai priimtas koncerno direktorius Alan Mulally suprato jog tai buvo prasta mintis ir keičiant žmonėms gerai žinomus modelių pavadinimus į naujus buvo klaidinami žmonės, kurie buvo pripratę prie senųjų visiem gerai žinomų pavadinimų.

Naujasis Taurus buvo pradėtas gaminti 2007 metais, kaip 2008 metų modelis. Automobilis sulaukė daugiau kaip 500 pakeitimų, skyrusiu jį nuo ankstesniojo Five Hundred modelio. Buvo visiškai atnaujinta automobilio priekinė dalis, senąjį 3,0 l. 203 AG turintį variklį pakeitė naujas 3,5 l. 263 AG turintis variklis, visi automobiliai buvo aprūpinta nauja 6-pavarų automatine transmisija. Taurus modelio dvyniui Mercury Sable taip pat buvo sugrąžintas senasis pavadinimas.

2009 modelio metams prekyboje pasirodė "Taurus SE" versija, kurios kaina prasideda nuo 24 125 dolerių, šiuo metu tai yra bazinė automobilio versija.

Artimuosiuose Rytuose automobilis yra parduodamas Ford Five Hundred pavadinimu.

Šeštoji karta (2010-)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šeštoji karta
2010 Ford Taurus SEL--DC.jpg
Bendra informacija
Metai2010
Chronologija
Kėbulas ir važiuoklė
Kėbulo tipas (-ai)4-durų sedanas
IšdėstymasFF/F4
Platforma (-os)Ford D3 platforma
Variklis ir transmisija
Variklis (-iai)3,5 l. Cyclone V6 (263 AG)
3,5 l. EcoBoost V6 (365 AG)
Transmisija (-os)6-pavarų automatinė
Išmatavimai
Kita informacija
Susiję automobiliaiLincoln MKS
2010 m. Ford Taurus

Netrukus nuo penktosios kartos modelio pasirodymo koncerno vadovas teigė, kad sekantis Taurus bus "tas kurį mums reikėjo gaminti iš pat pradžių", tais pačiais metais į internetą nutekėjo būsimojo šeštosios kartos modelio prototipo nuotrauka, prieš kurią koncernas ėmėsi teisinių veiksmų ir paprašė auto svetainių išimti šią nuotrauką.

Visuomeninai šeštosios kartos Ford Taurus buvo oficialiai pristatytas 2009 metų sausį vykusioje Šiaurės Amerikos tarptautinėje automobilių parodoje. 2009 metų vasarį vykusioje Čikagos automobilių parodoje buvo pristatyta sportinė Taurus SHO versija. Automobilis buvo priimtas gana palankiai. Naujojo Taurus gamyba turėtų prasidėti 2009 metų vasarą. Automobilio kaina prasidės nuo 25 955 dolerių, tiek kainuos bazinis „SE“ modelis, kiek prabangesnė „SEL“ versijas kainuos nuo 27 955 dolerių, retesniosios „Limited“ versijos kaina prasidės nuo „31 955“ dolerių

Sportiškosios SHO versijos gamyba prasidės 2009 metų rugpjūtį. Automobilis bus aprūpintas naujuoju 3,5 litrų EcoBoost V6 varikliu, dviem turbokompresoriais, tiesioginio įpurškimo sistema bei 365 AG. SHO versijos kaina prasidės nuo 37 995 dolerių, į šią kainą įeis EcoBoost V6 variklis, patobulinta 6-pavarų automatinė transmisija, visi varomieji ratai bei daugybė interjero ir eksterjero detalių. Pilnai sukomplektuoto SHO automobilio kaina su visais įmanomais privalumais sieks 45 000 dolerių. Taip pat šioje versijoje galima tikėtis patobulintų automobilio stabdžių, valdymo bei pakabos.

NASCAR[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Markas Martinas su Ford Taurus

1997 metais Taurus pakeitė Ford Thunderbird automobilį NASCAR lenktynėse. Mintis buvo rizikinga, nes Thunderbird 1997 metais buvo laimėjęs 18 lenkynių. General Motors jau anksčiau naudojo 2-durų, priekiniais ratais varomą automobilį Chevrolet Monte Carlo, kadangi Ford nebegamino 2-durų vidutinės klasės automobilių, buvo pasirinktas 4-durų Taurus.

Per savo NASCAR karjeros metus Taurus laimėjo daugiau kaip 100 lenktynių.

Vikiteka