Florence Welch

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Florence Welch
Biografija
Pilnas vardasFlorence Leontine Mary Welch
Gimė1986 m. rugpjūčio 28 d. (35 metai)
Kambervilis, Jungtinė Karalystė
KilmėLondonas, Anglija
ŽanraiIndie Rock, indie pop, baroque pop, art rock, soul, psichodelinis rokas
Kūrinių kalbosanglų
Veiklamuzikantė, dainininkė, dainų rašytoja, aranžuotoja
Instrumentaivokalas, pianinas, būgnai, autoarfa, gitara
Aktyvumo metai2007–dabar
Įrašų kompanijaIsland

Florence Leontine Mary Welch (g. 1986 m. rugpjūčio 28 d.) – anglų muzikantė, dainininkė, dainų rašytoja. Labiausiai žinoma kaip grupės Florence and the Machine pagrindinė vokalistė.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Florens gimė Kembervelo rajone Londone 1986 m. rugpjūčio 28 d. Jos tėvas Nikas Raselas Velšas dirbo reklamos rinkoje.[1] Jos motina Evelyn Velš (mergautinė Samuels) buvo emigrantė iš Niujorko, kuri studijavo Harverde ir Londono universitete.[2][3] Dabar Evelyn yra Renesanso profesorė Karaliaus koledže.[4] Dėl motinos kilmės Florens turi Jungtinės karalystės ir JAV pilietybes.[5]

Florens senelė Sibilė Velš skatino ją dainuoti jaunystėje.[6] Mirusios senelės paskatino parašyti keletą dainų „Florence and the Machine“ debiutiniame albume „Lungs“.[7] Ji taip pat dainavo per šeimos vestuves ir laidotuves.[8] Tėvai išsiskyrė, kai Florens buvo 13 metų. Motina vedė kaimyną profesorių Piterį Openšo. Tuo metu Florens senelė iš motinos pusės, sirgusi bipoliniu afektiniu sutrikimu, nusižudė.[9]

Florens mokėsi gerai, bet dažnai pakliūdavo į bėdą, nes chore dainuodavo per garsiai ar dainuodavo ne tam skirtose vietose. Nepaisant pomėgio literatūrai, Florens buvo diagnozuota nežymi disleksija. Velš Kembervelo menų koledže, bet iš jo išėjo, kad atsidėtų muzikai.

Kadangi grupę sudarė Florence Welch ir „Isabella Machine“, ji vadinosi „Florence Robot/Isa Machine“. Paskui pavadinimas buvo sutrumpintas iki „Florence and the Machine“.

Florence and the Machine debiutinis albumas „Lungs“ buvo išleistas 2009 m. liepos 6 d. Jungtinėje karalystėje rugpjūčio 6 d. jau buvo parduota 100 tūkst. jo kopijų. Albumas buvo išleistas JAV spalio 20 d. Abejose šalyse jis pasiekė topų viršūnes.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Ryan, Francesca (4 June 2009). „Florence and the Machine interview: sound and vision“. The Telegraph. 
  2. „Interview with Evelyn Welch“. Association of Art Historians. Suarchyvuotas originalas 5 March 2016. 
  3. „James Welch to wed Evelyn Samuels“. The New York Times (New York City: NYTC). 8 August 1982. Nuoroda tikrinta 6 October 2015. 
  4. „Professor Evelyn Welch FKC“. King's College London. Nuoroda tikrinta 4 July 2018. 
  5. Varga, George. „Florence Welch on music, maturing & not drinking“. San Diego Union Tribune. San Diego Union Tribune. Nuoroda tikrinta 13 July 2018. 
  6. „Instagram - Florence Welch“. Florence's Instagram. Instagram. Nuoroda tikrinta 19 November 2018. 
  7. Corner, Lewis (23 May 2011). „Florence Welch: "New songs about my dead grandma". Digital Spy. 
  8. „15 Things You Probably Didn't Know About Florence Welch“. Fuse. Nuoroda tikrinta 2020-09-09. 
  9. Taysom, Joe. „Florence Welch Talks About Alcohol and Her Grandmother's Suicide“. Far Out Magazine. Far Out Magazine. Nuoroda tikrinta 2020-09-09.