Florence Griffith-Joyner

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
 Orange Icon Edit.svg  Manoma, kad šis straipsnis yra beviltiškas.
Jo turinys, struktūra, stilius ar kitos savybės yra tokios, kad jo neįmanoma pritaikyti enciklopedijai.
Priežastis atskirai nesukonkretinta, bet jei ji neakivaizdi, tai gali būti nurodyta istorijoje ar aptarime.
Jei galite parašyti šį straipsnį iš naujo, tegul ir kelis kartus mažesnį, taip ir padarykite!
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Florence Joyner
Gimė: Gruodžio 21, 1959
Mirė: Rugsėjo 21, 1998
Kalifornija, JAV
Tautybė: amerikietė
Veikla: Amerikos lengvaatletė, sprinterė
Žymūs apdovanojimai:

Olimpinė čempionė, greičiausia visų laikų sprinterė

Florence Griffith Joyner (cropped).jpg

Florence Delorez Griffith Joyner (Gruodžio 21, 1959 – Rugsėjo 21, 1998), dar žinoma kaip Flo-Jo, buvo Amerikos sprinterė. Laikoma greičiausia visų laikų atlete. 1988 metais pagerino 100 m ir 200 m moterų bėgimo pasaulio rekordus. 1998 m. mirė dėl epilepsijos priepuolio.

Gyvenimas ir karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Griffith gimė Los Andžele, Kalifornijoje. 1980 m. dėl savo gerų rezultatų ir akį rėžiančios asmenybės tapo populiari tarptautinė sprinterė. Pirmosiose savo Pasaulio lengvosios atletikos varžybose 1983 m. 200 metrų bėgimo rungtyje Griffith finišavo ketvirta. Kitais metais ji gavo daug dėmesio ne vien dėl iškovoto sidabro medalio vasaros Olimpinėse žaidynėse, bet ir dėl savo ilgų bei ryškių nagų. Po šių Olimpinių žaidynių Florence sportui skyrė mažiau laiko, o 1987 m. ištekėjo už Olimpinio trišuolio rungties čempiono Al Joyner'io.

1988 m. vykusiose U.S. Olympic Trials varžybose ketvirtfinalio pirmajame bėgime Griffith pritrenkė savo varžoves 100 metrų subėgusi per 10.49 sek. ir įvykdžiusi pasaulio rekordą. Tačiau šis rezultatas sulaukė įvairių prieštaringų nuomonių, kadangi vėjo matuoklis rodė 0.0 m/sek, nors prieš tai vykusiame bėgime jis rodė +5.2 m/s. Tose pačiose Olimpinėse žaidynėse Griffith kartu su 4x100 metrų estafetės bėgimo draugėmis laimėjo aukso medalius, o 4x400 metrų estafetės bėgime savo komandai padėjo iškovoti sidabro medalius.