Fidžio tarptautiniai santykiai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Šis straipsnis aprašo Fidžio tarptautinius santykius

Fidžyje dažnai kildavo kariniai sukilimai prieš valdžią. Paskutiniai tokie sukilimai vyko 1987, 2000 ir 2006 m. Dažiausiai dėl tokių priežasčių Fidžis dažnai būdavo pašalinamas iš Tautų Sandraugos. Kaip tik po paskutinio 2006 m. sukilimo ir 2001 m. šalies parlamento rinkimų, kurie buvo paskelbti surengti ne pagal konstituciją, Fidžis buvo pašalintas iš Tautų Sandraugos. Nepaisant to, kaimyninės salos ir šalys palaiko glaudžius ryšius su Fidžiu ir viešai nepasako savo pozicijos Fidžio pašalinimo iš sandraugos klausimu.

1970 m. spalio 13 d. Fidžis tapo 123-ia Jungtinių Tautų nare ir nuo to laiko aktyviai dalyvauja JT veikloje. Fidžio karinės pajėgos dalyvauja JT taikos palaikymo misijose, ypač Artimuosiuose Rytuose.

Nuo savo nepriklausomybės paskelbimo Fidžis dažnai būdavo regiono lyderis. Vieną pagrindinį vaidmenį Fidžis atliko Ramiojo vandenyno salų forumo sukūrime. Tačiau 2009 m. liepos 13 d. Fidžis kaip tik iš šio forumo buvo pašalintas.

Nuo 2005 m. Fidžiui dažnai kildavo viešų nesutarimų dėl paskutinių rinkimų, kurie taip pat vadinami nedemokratiškais, su Australija, Naujoji Zelandija, JAV, Kinija ir Vanuatu.

2005 m. lapkričio mėnesį Europos Sąjunga paskelbė, kad sieks padėti Fidžio mokykloms įsirengti vandens tiekimą ir telefono linijas.