Farerų salų vėliava

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Proporcijos: 8:11

Farerų salų vėliava – baltame stačiakampiame fone raudonas skandinaviškas kryžius paryškintas mėlynomis fimbromis (plona juostelė aprėminanti figūrą).

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kilusi iš daniškosios Dannebrog vėliavos. Vietos gyventojų vadinama Merkið. Vėliava buvo sukurta į Kopenhagą studijuoti atvykusio Jens Oliver Lisberg kartu su kitais dviem kraštiečiais. Gimtajam krašte jis ją pirmą kartą iškėlė 1919 m. birželio 22 d. Apie 1931 m. tapo dažnai naudojama, tačiau neturėjo neoficialaus statuso. Antrojo Pasaulinio karo metais, salas perimus britams, jie, norėdami atskirti Farerų laivus nuo Vokietijos okupuotos Danijos vėliavos, 1940 metų kovo 25 d. įteisino vėliavą kaip oficialų Farerų salų simbolį. Danijos vyriausybė galutinai įteisino vėliavą 1948 m. kovo 23 d, o kovo 25 - oji buvo paskelbta Vėliavos diena.

Simbolizmas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Balta spalva yra tyro, švaraus dangaus ir jūros, kuri skalauja valstybės krantus, putų spalva, raudona ir mėlyna tradicinių galvos apdangalų spalvos. Vėliava spalvomis ir struktūra panaši į Norvegijos vėliavą.