Ewan McGregor

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ewan McGregor Kanų kino festivalyje 2009 m.

Evanas Makgregoras (angl. Ewan McGregor, g. 1971 m. kovo 31 d.) – škotų aktorius, sulaukęs didelio pasisekimo tiek meniniuose, tiek nepriklausomuose filmuose.

Ewan’as MacGregor’as vaidino tokiuose filmuose, kaip Traukinių žymėjimas (1996), Žvaigždžių Karai Epizodas I: Pavojaus Šešėlis (1999), Mulen Ružas (2001), Mano gyvenimo žuvis (2003).

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ankstyvoji karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ewan’as McGregor’as lankė Kirklando koledžą, kur studijavo dramą. Pirmoji pagrindinė rolė jam teko Danny Boyle'o filme Shallow Grave, o lūžis jo aktoriaus karjeroje įvyko, kai 1996 m. jis gavo narkomano Mark’o Renton’o vaidmenį Irvine Welsh'o filme Traukinių žymėjimas.

Kelyje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Būdamas entuziastingu motociklininku nuo jaunystės, Ewan’as 2004 m. pradėjo ilgą kelionę motociklu su draugu Charley Boorman'u ir operatoriumi Claudio Von Planta. Nuo balandžio iki liepos pabaigos jie nukeliavo nuo Londono iki Niujorko per Centrinę Europą, Ukrainą, Rusiją, Kazachstaną, Mongoliją, Sibirą su BMW R1150GS motociklais, įveikdami 30 395 km. Ši kelionė buvo TV serijų ir perkamiausios knygos, pavadintų Long Way Round, pagrindas. Kelionės metu Long Way Round komanda padarydavo pertraukėles, kad pamatytų kaip dirba UNICEF Ukrainoje, Kazachstane ir Mongolijoije.

2007 m. Ewan’as planuoja kitą ilgos distancijos kelionę motociklu iš John O’Groats šiaurinėje Škotijoje į Keiptauną, Pietų Afrikos Respublikoje bei tikisi kelionės metu taip pat aplankyti UNICEF projektus. 2004 m. Ewan’as tapo Jungtinių Tautų ambasadoriumi ir jau aplankė kelis UNICEF projektus, įskaitant ir projektą padėti vaikams ir šeimoms sergančioms AIDS Afrikoje.

Šeimyninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1995 m. liepos 22 d. Prancūzijos kaimelyje Ewan’as vedė Eve Mavrakis, kurią jis sutiko filmuojant britų televezijos serialą Kavanagh QC. Jie turi dvi dukras Clara Mathilde (g. 1996) ir Esther Rose (g. 2001). 2006 m. balandį Ewan’as su žmona įsivaikino 4 metų mergaitę iš Mongolijos. Jis kruopščiai saugo savo dukrų privatumą ir neleidžia joms būti filmuojamoms ar fotografuojamoms. Ewan’as ėmėsi legalių veiksmų prieš paparacus, kad išpildytų savo norus.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]