Pereiti prie turinio

Elymaidė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Elymaidė
Partijos vasalas
247 m. pr. m. e. – 221 m.
Location of Elymaidė
Location of Elymaidė
Elymaidės karalystė 51 m. pr. m. e. (pažymėta žaliai)
Sostinė Šušas
Valdymo forma monarchija
Istorija
 - Įkūrimas 247 m. pr. m. e. m.
 - Užimta Sasanidų imperijos 221 m. m.

Elymaidė, Elamaidė (angl. Elymais, Elamais; gr. Ἐλυμαΐς) – pusiau nepriklausoma valstybė, nuo II a. pr. m. e. iki III a. pradžios egzistavusi šiauriau Persų įlankos viršūnės, Zagroso kalnų papėdėse, kur dabar yra Irano Chuzestanas. Ji dažnai buvo Partijos vasalas.[1]

Šaltiniuose rašoma, kad šios šalies gyventojai garsėjo kaip labai geri lankininkai. Dauguma Elymaidės gyventojų, spėjama, buvo palikuonys senovės elamitų,[1] kurie kažkada viešpatavo šiame regione. Elymaidės provincijos buvo Massabatice (vėliau Masabadhan), Corbiane ir Gabiane.

Šios valstybės kalba nėra žinoma, nors 250 metų anksčiau nei susidarė Elymaidė, Achemenidų imperijos laikais, čia kalbėjo elamitų kalba.[2] Elymaidė egzistavo iki III a. pradžios, kai ją sunaikino Sasanidų imperija.

Elymaidės karaliaus Kamnaskiro III ir jo žmonos Anzazės moneta.

Ankstyvosios Elymaidės monetos buvo Seleukidų stiliaus tetradrachmos iš gero sidabro. Vėliau kaldintos nuskurdintos tetradrachmos, kurių stilius buvo vis labiau rytietiškas. Monetos buvo kaldinamos nuo 150 m. pr. m. e. iki valstybės žlugimo 227 m.[3].

  1. 1,0 1,1 Iranica.com – ELYMAIS Archyvuota kopija 2008-08-07 iš Wayback Machine projekto.
  2. G. Cameron Persepolis Treasury Tablets (1948), and R. Hallock, Persepolis Fortification Tablets (1969).
  3. Coins of Elymais