Pereiti prie turinio

Elvir Laković Laka

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Elvir Laković

Laka su seserimi Mirela 2008 m. „Eurovizijoje“
Biografija
Pilnas vardasElvir Laković
Dar žinomasLaka
Gimė1969 m. kovo 15 d. (55 metai)
Goraždė, Bosnija ir Hercegovina, Jugoslavijos vėliava Jugoslavija
Žanrairokas, popmuzika
Aktyvumo metai1998–dabar

Elvir Laković (g. 1969 m. kovo 15 d.) – bosnių roko dainininkas ir dainų autorius iš Goraždės, Bosnijos ir Hercegovinos. Taip pat žinomas kaip Laka.

Pirmąją dainą „Malo sam se razočar’o“, kuri tapo sėkminga jo karjeroje, įrašė 1998 metais. Vėliau išleido dainas „Vještica“, „Mor’o“ ir „Piškila“, dėl kurių tapo žinomas šalyje. 2003 m. daina „Ja sam mor’o“ pelnė Bosnijos Davorin muzikos apdovanojimą už geriausią metų roko stiliaus dainą.

2004 metais Elvir išvyko į Niujorką ieškodamas šviesesnės ateities. Ten jis dirbo baldų nešiku, vėliau padavėju, taip pat nusifilmavo keliose reklamose. Bandymas sukurti grupę atlikėjui nepasisekė ir jis sugrįžo atgal į savo gimtąją šalį, kur įrašė pirmąjį albumą „Zec“ ir po kelių koncertų dainininkas sulaukė didelio pasisekimo.

Laka ir jo jaunesnioji sesuo Mirela atstovavo Bosnijai ir Hercegovinai 2008 m. „Eurovizijoje“ su daina „Pokušaj“ (liet. Pabandyk). Linksmas pasirodymas neliko neįvertintas Europos žiūrovų. Surinkęs 110 taškų, atlikėjas užėmė 10 vietą. Laka per 2009 ir 2012 m. „Eurovizijos“ konkursų finalą paskelbė Bosnijos ir Hercegovinos taškus.

  • 2007: Zec
  • 2010: Stvorenje
Apdovanojimai ir pasiekimai
Prieš tai:
Marija Šestić
„Rijeka bez imena“

Bosnijos ir Hercegovinos atstovas Eurovizijoje

2008
Po to:
Regina
„Bistra voda“