Egzempliorius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – Arba daryti tikru nuorodiniu, arba tikru straipsniu.
Jei galite, sutvarkykite.

Egzempliorius (angl. example, examplar) – vienas daiktas/objektas iš daugelio tokių pat, atstovas, pavyzdys.

Egzemplioriais vadinami masinės gamybos objektai. Pvz., įprasta egzemplioriais vadinti tos pačios knygos ar kitokio tipografinio leidinio to paties leidimo atskirus „individus“. Leidinių tiražas nurodomas egzemplioriais, pvz., „knygos tiražas buvo 600 egzempliorių“.
Egzemplioriais vadinami ir individai, atstovai – pvz., rūšies atstovas.

Egzemplioriumi gali pavadinti tipišką kieno nors pavyzdį, kaip kad tipiškas studentas, tipiškas užmiesčio namas, knygos egzempliorius ir pan.

Etimologija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žodis egzempliorius yra kilęs iš vėlyvosios lotynų kalbos žodžio exemplarium, kuris kilęs iš lot. exemplar 'modelis, pavyzdys, kopija', o šis iš lot. from eximere 'išimti, ištraukti, išrinkti; pašalinti', iš lot. ex- + -imere 'imti' (o šis iš emere 'pirkti, gauti').[1]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. "example. " Webster’s Third New International Dictionary, Unabridged. Merriam-Webster, 2002.


Disambig.svg
Šiame nuorodiniame puslapyje pateikti straipsniai tokiais pačiais pavadinimais.
Jei čia patekote, paspaudęs(-usi) nuorodą kitame Vikipedijos straipsnyje, prašome, jei galite, pakeisti paspaustą nuorodą taip, kad ji tiesiogiai rodytų į Jūsų ketintą aplankyti straipsnį.