Edward B. Lewis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Edward B. Lewis
Gimė 1918 m. gegužės 20 d.
Pensilvanija, JAV
Mirė 2004 m. liepos 21 d. (86 metai)
Pasadena, Kalifornija, JAV
Tautybė amerikietis
Veikla genetika
Alma mater Kalifornijos technologijos institutas
Doktorant. vadovas Alfred Sturtevant
Žinomas (-a) už Tyrinėjo vaisinių muselių genetiką.
Žymūs apdovanojimai

Nobelio fiziologijos ir medicinos premija (1995)

Edvardas B. Levisas (Edward B. Lewis, (1918 m. gegužės 20 d. – 2004 m. liepos 21 d.) – Amerikos genetikas, 1995 m. gavęs Nobelio fiziologijos ir medicinos premiją.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lewis gimė Pensilvanijoje ir mokėsi E. L. Meyers vidurinėje mokykloje. 1939 m., Minesotos universitete, gavo savo bakalaurą biostatistikos srityje. Ten, C. P. Oliver laboratorijoje, aiškinosi Drosophila melanogaster genetiką. 1942 m. Kalifornijos technologijos universitete, vadovaujamas Alfred Sturtevant, gavo daktaro laipsnį. Po meteorologo tarnybos JAV karinėse oro pajėgose II pasaulinio karo metu, 1946 m. Lewis kaip instruktorius prisijungė prie Caltech fakulteto. 1956 m. tapo biologijos profesoriumi.

Jo studijos apie vaisines museles atvėrė visą evoliucinės genetikos sritį ir padėjo pagrindus dabartinėms gyvūnų vystymosi kontroliavimo strategijoms ir būdams. Taip pat jam priskiriamas komplementarumo testo sukūrimas. Pagrindiniai jo darbai genetikos, evoliucinės biologijos, radiacijos, vėžio tyrimų srityse yra išspausdinti knygoje Genes, Development and Cancer (2004).