Edvinas Minkštimas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Biography note.svg  Šį biografinį straipsnį reikėtų sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, prašome sutvarkyti šį straipsnį. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Priežastys, dėl kurių straipsnis laikomas nesutvarkytu, aiškinamos straipsnyje Nesutvarkyti straipsniai.

Edvinas Minkštimas (g. 1980 m. Kaune) – pianistas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Edvinas Minkštimas yra plačiai vertinamas kaip vienas iškiliausių Europos jaunųjų pianistų, kurio platus repertuaras, virtuoziška technika ir muzikinė išraiška lydėjo jo pasirodymus Europos ir Šiaurės Amerikos salose. Ypač žinomas dėl romantinės Listo, Šopeno ir Rachmaninovo , Paryžiaus virtuozų Alkan, Thalberg, Herz kūrinių bei Bach, Ligeti ir Piacola muzikos atlikimo.

2012 m. gegužės mėnesį Minkštimui buvo suteiktas muzikos menų daktaro laipsnis Juilliard, New York’e. Edvinas Minkštimas laimėjo Belz-Parker Jaunojo Menininko apdovanojimą Memphis, Tennessy valstijoje 2010 m. bei pirmąją vietą Penktame Tarptautiniame Čiurlionio vardo pianistų konkurse 2007 m. (Vilniuje, Lietuvoje). Minkštimas taip pat buvo apdovanotas Pirmajame Čaikovskio vardo tarptautiniame konkurse jauniesiems muzikams ( Maskvoje), Tarptautiniame Knezkova-Hussey vardo pianistų konkurse ( Kanadoje), Europos Pianistų Dienose ( Prancūzijoje) bei susilaukė kitų apdovanojimų. Jo talentą liudija daugybė gautų stipendijų bei subsidijų Lietuvoje, Prancūzijoje ir JAV.

Gimęs Kaune, Lietuvoje, Minkštimas teigia, jog nuo vaikystės jam įtaką turėjo Šiaurės šalių poezija, baltų mitologija ir kiti romantiniai vaizdiniai. Muzikiniam atlikimui jis semiasi įkvėpimo iš viduramžių sakmių, legendų, pasižyminčių dvasios, stiprybės ir valios galiomis, sužadinančių grožio ilgesį ir norą siekti už horizonto ribų. Jis siekia perteikti muzikos kūrinio lyriškumą ir poeziją, kartu neslėpdamas virtuoziškos technikos ir jaučia, jog jam didelę įtaką padarė tokie didieji pianistai kaip Richter, Sergejus Rachmaninovas, Michelangeli ir Paderewski, taip pat Brahms, Ligeti ir Penderecki kūriniai.

Atlikėjas debiutavo būdamas 14 metų, kai su Lietuvos Nacionalinės Filharmonijos orkestru atliko Grieg’o koncertą fortepijonui a-moll. Jo pasirodymas su New Juilliard ansambliu (Alice Tully salėje, Lincoln Center, New York) buvo puikiai įvertintas, o rečitalis Christopher vasaros festivalyje 2006 m. (Vilniuje) buvo laikomas renginio akcentu. 2007 m. jis atliko Liszt Antrąjį Koncertą fortepijonui kartu su Nacionalines Filharmonijos Orkestru.

2011 m. gegužę Edvinas Minkštimas įgijo muzikos menų daktaro laipsnį Juilliard, New York, studijuodamas pas profesorių Jerome Lowenthal. Anksčiau atlikėjas gavo menininko diplomą aukščiausiose, trečio lygmens studijose Paryžiaus Konservatorijoje (CNSMDP pas profesorių Michel Beroff. Prieš išvykdamas į Paryžių, Edvinas Minkštimas studijavo Lietuvoje pas profesorę, fortepijono katedros vedėją Veroniką Vitaitę Vilniaus Muzikos Akademijoje. Atlikėjas lankė meistriškumo kursus pas pianistus Nikolai Petroff, Vladimir Ashkenazy, Idil Beret, Eugene Indjic, Jeffrey Swann, Joseph Kalichstein, Marie Francoise-Bucquet bei kitais garsiais atlikėjais, tokiais kaip Itzhak Perlman.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]