Eau de vie

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Trys buteliai JAV gamybos gėrimų: framboise eau-de-vie (avietinis), zinfandel grappa (grapazinfandel vynuogių), kirsch eau - de - vie (vyšninis)

Eau de vie (dgs. eaux de vie; 'gyvybės vanduo') - skaidrus, bespalvis vaisių brendis, gaminamas rauginant vaisių žaliavą, o paskui dukart distiliuojant. Vaisių gardis labai silpnas.

Eau de vie yra prancūziškas terminas, analogiški gėrimai kituose kraštuose vadinami kitaip - šnapsas (Vokietija), rakija (Balkanai), tuika (Rumunija), palinka (Vengrija), čača (Gruzija) ir kt.

Eau de vie žaliava yra prinokęs vaisiai. Jie traiškomi, o gauta masė rauginama. Gautas raugalas distiliuojamas. Eau de vie paprastai nebrandinamas statinėse, todėl jis būna bespalvis. Iškart po distiliacijos eau de vie pilstomas į butelius, kad išlaikyti naudotų vaisių gaivumą ir aromatą. Kai kurie eau de vie gamintojai savo gėrimą prieš pilstydami į butelius išlaiko statinėse.[1]

Įprastiniai eau de vie yra:

išspaudų daromas eau de vie vadinamas išspaudų brendžiu.

Dar viena eau de vie rūšis - klevų eau de vie, kurį Kanadoje daro iš klevo sirupo ir kuris gretinamas su stiprių konjaku.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. "An Orchard in a Bottle, at 80 Proof", New York Times, 2007-08-15. Nuoroda tikrinta 2007-07-21. “Bet jo pirma meilė yra prabangus, nepriekaištingai tyras eaux de vie, kurį jis daro iš kriaušių ir slyvų, vyšnių ir aviečių, net, tai aiškus Šiaurvakarių proveržis, iš pavasarinių pocūgės pumpurų.”