EMP recycling

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta šaltinių ar nuorodų į juos.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.
 Edit-delete-not encyclopedic2.svg  Yra kilę abejonių dėl šio straipsnio objekto reikšmingumo ir tinkamumo enciklopedijai.
Galima paieškoti straipsnio objekto aprašymų nepriklausomuose nuo jo patikimuose antriniuose šaltiniuose ir pasiremti jais straipsnyje.

UAB „EMP Recycling“ – didžiausia Baltijos šalyse[reikalingas šaltinis] elektroninių atliekų perdirbimo įmonė, įsikūrusi 1999 m. Šiuo metu[kada?] įmonėje dirba per 180 darbuotojų.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„EMP Recycling“ pradėjo savo veiklą kaip UAB „Elektroninių mašinų prekyba“, o vėliau buvo pervadinta į „ UAB Elektroninių mašinų perdirbimas“. Nuo 2007 m. Ši elektroninių atliekų perdirbimo įmonė žinoma kaip „EMP recycling“. „EMP recycling“ pradiniame veiklos etape perdirbo AB „Lietuvos telekomas“ telefonų stotis, telefoninius laidus bei kabelius.

2001 m. Buvo įdiegta nauja veiklos sritis – automobilių katalizatorių perdirbimas. 2003 m. EMP dideles investicijas skyrė naujai elektronikos atliekų perdirbimo linijai įdiegti. Tais pačiais metais „EMP recycling“ laimėjo „Geriausios aplinkosaugos ir kokybės vadybos sistemos apdovanojimą“ konkurse „Pasiekimai aplinkosaugoje“.

2005 m. EMP pateko į Lietuvos inovatyviausių įmonių ketvertuką ir buvo apdovanota „Inovacijų prizu 2005“. Tų pačių metų vasara EMP ir kitų Lietuvos įmonių iniciatyva buvo įgyvendinta visuomenės informavimo programa „Elgiuosi kitaip“, kurios tikslas – skatinti visuomenę imtis asmeninės iniciatyvos už švarios aplinkos išsaugojimą.

Prasidėjus 2006 m. EMP pradeda šaldytuvų perdirbimo gamyklos statybos darbus. Bendrovė pradeda perdirbinėti automobilių dalis, gautas iš automobilių demontuotojų mainais už jiems pateiktą nukenksminimo įrangą.

2007 ir 2008 m. diegiamos papildančios komunalines atliekų sistemas elektros ir elektroninės įrangos rinkimo sistemos. Organizuojami net kelios visuomenės švietimo akcijos bei projektai.

2009 m. pradedamos teikti EMP atliekų TAKSI (senos buitinės ir IT technikos, baldų, vonių ir kitų stambiųjų bei namų remonto atliekų išvežimo iš gyventojų ir įmonių) paslaugos.

2011–2012 metais po krizės atsigavusi įmonė vėl atnaujina ir plečia atliekų surinkimo-supirkimo tinklą. Veiklą atnaujino arba buvo atidarytos supirktuvės Vilniuje ir Vilniaus rajone (3), Kaune (2), Šiauliuose, Klaipėdoje, Tauragėje, Utenoje.

Perdirbimo pajėgumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

EMP recycling elektronikos atliekų perdirbimo gamyklos pajėgumai per metus:

  • iki 20000 tonų elektronikos atliekų,
  • iki 500 tonų automobilių katalizatorių,
  • iki 1000 tonų laidų ir kabelių.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]