Dumbldoro kariauna

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – stilius, gramatinės klaidos, typo, parašyta iš kūrinio perspektyvos
Jei galite, sutvarkykite.
Hario Poterio asociacija
Dumbldoro kariauna
Order.jpg
Dumbldoro kariauna filme Haris Poteris ir Fenikso brolija
Būstinė Kambarys iki pareikalavimo, Hogvartsas
Vadovas(ai) Haris Poteris (1995-1997)
Nevilis Nevėkšla (1997-1998)
Tikslai Mokytis praktinės magijos apsigynimui nuo tamsiųjų jėgų
Priešai Valdovas Voldemortas ir jo Mirties valgytojų grupuotė, Ambridž ir jos inkvizicininkų draugija, Magijos ministerija
Pirmas pasirodymas Haris Poteris ir Fenikso brolija

Dumbldoro kariauna – fiktyvi Hario Poterio sukurta grupuotė, mokanti įvairiausių apsigynimo ir puolimo kerų, kurių neišmokė profesorė Ambridž.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Kai profesorė Ambridž pradeda mokyti penktakursius, Hermionai Įkyrėlei įkyrėja mokytis burtus vien tik teoriškai. Tad ji nusprendžia suburti mokinių grupę ir mokytis tikrų burtų. Hermiona įkalba Harį tapti grupės vadovu ir suruošia susitikimą (1995 metais spalio 5 dieną) '„Šerno Galvoje“' . Ateina nemažai mokinių iš Grifų Gūžtos koledžo, taip pat ir iš Švilpynės bei Varno Nago koledžų. Hermiona visiems, kurie nori įstoti į grupę, paduoda užburtą popieriaus lapą, kurį mokinys privalo pasirašyti. Tačiau jie neturi susitikimų vietos. Kartą, pasitaikius progai, Haris paklausia namų elfą Dobį, ar jis nežinąs vietos, kur 24 mokiniai galėtų saugiai mokytis burtų. Laimei, Dobis pasiūlo Kambarį iki Pareikalavimo, kuris mokiniams puikiai pasitarnauja kaip slapta užsiėmimų būstinė. Grupė pavadinama Dumbldoro Kariauna (DK). Hario mokomi, visi išmoksta įvairių naudingų kerų, kaip Nuginklavimo kerai (Expelliarmus), Sukliudymo kerai (Impedimenta), Sustingdymo kerai, Gynėjo kerai (Expecto patronum) ir kitų.

Deja, vieno užsiėmimo metu mokinius užtinka Inkvizicijos draugovininkai (mokiniai, remiantys Magijos Ministeriją ir profesorę Ambridž). Paaiškėja, kad DK narė Marieta Edžkoum išdavė, kur rengiami grupės susirinkimai. Ambridž viską papasakoja Dumbldorui ir Magijos ministrui. Dumbldoras, sukėlęs sąmyšį, pabėga, o į jo vietą direktoriauti paskiriama Ambridž.

Birželį Haris pamato viziją, kad jo krikštatėvis Sirijus Blekas yra kankinamas Voldemorto. Jis kartu su Roniu, Hermiona, Džine, Neviliu ir Luna testraliais nuskrenda į Magijos Ministeriją. Nuskubėję į Paslapčių Departamentą, jie atranda pranašystę apie Harį ir Voldemortą, taip pat juos užpuola būrys Mirties Valgytojų. Jie narsiai kovoja prieš juos, nemažai sužalojami, laimei, niekas iš DK nežūva. Jiems padeda ir Fenikso Brolijos nariai.

Septintoje dalyje "Haris Poteris ir Mirties relikvijos" Nevilis, Džinė ir Luna sukyla prieš Severo Sneipo direktoriavimą Hogvartse. Jie stengiasi surinkti Dumbldoro Kariauną (naktį prirašinėdami ant Hogvartso sienų: „Dumbldoro Kariaunai reikia narių“). Mokiniai yra baudžiami mokytojaujančių Mirties Valgytojų, todėl daugelis bijo prisidėti prie DK. Galiausiai Luna yra pagrobiama, o Džinė išvažiuoja namo, tad Nevilis vadovauja vienas.

Vykstant Antrajam Hogvartso Mūšiui, Dumbldoro Kariauna įnirtingai kaunasi, kartu su Fenikso brolija. Nužudomi Mirties Valgytojai, įveikiamas Voldemortas.

Vadovai[taisyti | redaguoti kodą]

Haris Poteris[taisyti | redaguoti kodą]

Pagrindinis straipsnis – Haris Poteris (personažas).

Nevilis Nevėkšla[taisyti | redaguoti kodą]

Nevilis Nevėkšla (1980 m. liepos 30 d.) – Hario Poterio knygų veikėjas. Nevilis Nevėkšla gimė 1980 metais liepos 30 dieną Alicijai ir Frenkui Nevėkšloms – garsiems aurorams. Tais pačiais metais, jo tėvai buvo užkerėti Mirties valgytojų Belatriks, Rudolfo ir Rabatso Lenstreindžų bei Barčio Susitraukėlio Jaunesniojo. Nuo tada Nevilis gyveno su savo močiute Augusta. Kai buvo dar mažas, Nevilio dėdė norėjo sužinoti ar jo sūnėnas turi burtininko galių, todėl įmetė jį į upę ir žiūrėjo ar plaukios. Tačiau Nevilis vos nenuskendo, tad jo dėdė ėmė galvoti kad jis – Nevertėlis. Bet netrukus paaiškėjo, kad Nevilis yra burtininkas, kadangi gavo laišką, kviečiantį mokytis Hogvartse.

Nevilis atvyko į Hogvartsą būdamas vienuolikos metų. Jis atrodė netvarkingas ir nepasitikintis savimi. Tačiau Nevilis buvo įgudęs Herbalogijoje ir žinojo daug augalų rūšių. Profesorė Diegavirtė juo didžiavosi. Penktaisiais mokymosi Hogvartse metais, Nevilis tapo Dumbldoro kariaunos nariu ir narsiai kovojo su Mirties valgytojais Paslapčių departamente, Magijos ministerijoje. Septintaisiais mokslo metais, jis tapo Dumbldoro kariaunos vadu (už tai buvo kankinamas Alektos ir Amiko Kerousų) ir pasižymėjo ypatinga drąsa bei atkaklumu. Nevilis sunaikino šeštąjį Voldemorto horokrusą – gyvatę Nadžinę, nukirsdamas jai galvą Grifo kardu. Vėliau įsimylėjo Luną Geranorę. Praėjus devyniolikai metų po Hogvartso baigimo, Nevilis tapo herbologijos mokytoju.

Džinė Vizli[taisyti | redaguoti kodą]

Džinė Vizli yra J. K. Rowling Hario Poterio knygų serijos veikėja. Viena iš septynių Artūro ir Molės Vizlių šeimos atžalų. Ji jauniausia ir be to vienintelė dukra šioje šeimoje. Kaip ir jos broliai ji pasižymi ryškia ugnine plaukų spalva. Hogvartso mokyklą pradeda lankyti tuo metu, kai Haris, jos brolis Ronis ir Hermiona jau mokosi antrame kurse. Antrojoje knygoje „Haris Poteris ir paslapčių kambarys“ jinai tampa Valdovo Voldemorto auka, siekiant įsigauti į paslapčių kambarį. Prieš Džinę buvo panaudoti neleistini užvaldymo kerai. Jos gelbėtoju tuomet tapo Haris Poteris. Džinė Vizli visada buvo neabejinga Hariui, todėl bet koks judviejų kontaktas ją labai suglumindavo ir tik šeštojoje knygoje „Haris Poteris ir Netikras princas“ jie abu supranta, kad vienas kitam jaučia daugiau nei draugystę. Jų meilė trumpam baigiasi, kai Haris nusprendžia tęsti Dumbldoro pradėtą darbą – sunaikinti Voldemorto suslėptus horokrusus. Kai Voldemortą nugalėjo, jų meilė grįžo ir Hario ir Džinės vestuvės vyko kažkur 19992004 m. Jie susilaukė trijų vaikų: Džeimso, Albo ir Lilės.

Luna Geranorė[taisyti | redaguoti kodą]

Luna Geranorė – fiktyvi J. K. Rowling knygų serijos apie Harį Poterį veikėja. Pirmą kartą ši veikėja paminėta penktojoje J. K. Rowling knygoje, kurioje ji apibūdinama kaip neįprasto grožio mergaitė, turinti ilgus, šviesius, nešvarius, juosmenį siekiančius bei išsidraikiusius plaukus ir svajingą išraišką veide. Filmuose Lunos Geranorės rolę atlieka aktorė Evanna Lynch. Pirmasis jos pasirodymas įvyko filme Haris Poteris ir Fenikso brolija.[1]. Oficialioje savo asmeninėje interneto svetainėje J. K. Rowling, Hario Poterio knygų autorė, Evanna Lynch apibūdino kaip „labiausiai tinkamą“ aktorę šiam vaidmeniui.[2] Po savo debiuto, Evanna Lynch buvo išgirta ir kritikų ir gerbėjų. Dėl filmo Evannai teko nusišviesinti savo plaukus, kad galėtų atlikti šį vaidmenį[3] ir šiuo metu jau yra patvirtinta, jog Evanna Lynch taip pat atliks Lunos Geranorės vaidmenį šeštame Hario Poterio filme Haris Poteris ir Netikras Princas.[4]

J. K. Rowling yra sakiusi, jog Luna yra priešinga asmenybė Hermionai, nes ji tiki tokiais dalykais, kuriais netiki kiti, o Hermiona pasikliauja tik faktais ir logika.[5] Knygose Hermiona iš paskutiniųjų stengiasi Luną „atvesti į protą“, tačiau tai jai nekaip sekasi. Negalima teigti, jog Luna Geranorė yra neišsilavinusi ir kvaila, juk visgi ji mokosi Varno Nago koledže, o varnanagių šūkis – „neišmatuojamas protas yra didžiausia žmogaus vertybė“. Hermiona Luną laiko lengvatike, o Luna Hermioną – siauro proto. Nepaisant skirtingo požiūrio į pasaulį, Hermiona ir Luna netikėtai tampa artimomis draugėmis. Luna dažnai puikiai atspėja žmogaus prigimtį, Haris taip pat yra pastebėjęs jos įprotį išrėžti tiesą į akis. Be viso šito ji labai vertina draugystę. Septintojoje knygoje Haris Poteris ir Mirties relikvijos Hariui, Roniui ir Hermionai būnant Lunos kambaryje, jie pastebi, kad ji nupiešusi Hario, Ronio, Hermionos, Nevilio ir Džinės portretus ant savo kambario lubų, sujungtus grandine, kurią sudaro daug kartų parašytas žodis „draugai“. Nepaisant šiurkštumo sulaukto iš Ronio ir Hermionos pažinties pradžioje, šiuos penkis žmones ji vis tiek laiko artimais žmonėmis.

Pirmą kartą Luna Geranorė minima knygoje Haris Poteris ir Fenikso brolija kai Haris, Džinė ir Nevilis su ja įsėda į tą pačią kupė Hogvartso eksprese. Džinė pristačiusi Luną kitiems, paminėjo, jog ji yra iš to paties kurso kaip ir ji bei mokosi Varno Nago koledže. Luna mokykloje yra atsiskyrėlė, tačiau panašu, kad jai nerūpi tai, ką kiti apie ją galvoja. Taip pat ji turi savo pravardę – Lunatikė Geranorė – kuria yra plačiai žinoma tarp mokinių. Kai kurie iš jos kurso draugų nuolat slepia jos daiktus norėdami ją paerzinti. Taigi ji labai vertina savo tikrus draugus.

Per šiuos Hariui itin sunkius, nes daugelis draugų ir Magijos ministerija juo netiki, metus Haris labai pradeda vertinti Lunos draugystę ir ji jį visapusiškai paremia. Ji ir jos tėvas, Ksenofilijus Geranoris, tiki tuo, ką pasakoja Haris ir Hogvartso direktorius Albas Dumbldoras: jie viešai paskelbia jog Valdovas Voldemortas prisikėlė. Kartu su Hermiona, ji priverčia žurnalistę Ritą Nepasėdą paimti iš Hario interviu, kuris vėliau buvo išleistas Lunos tėvo žurnale „Priekabininkas“.

Kuomet paslapčia Haris suburia grupę moksleivių bei jai suteikia „Dumbldoro kariaunos“ pavadinimą, Luna taip pat tampa jos nare. Vėliau knygoje ji prisijungia prie Hario, Džinės, Nevilio, Hermionos ir Ronio kelionės į Magijos ministerijoje esantį Paslapčių departamentą, kuriame juos užpuola Mirties valgytojai. Knygos pabaigoje Luna guodžia Harį dėl jo krištatėvio Sirijaus Bleko mirties. Jai vienintelei pavyksta iš tikro paguosti Harį, net tuomet kai kiti, patys artimiausi jo draugai, to nesugeba.

Nariai[taisyti | redaguoti kodą]

Hana Abatė[taisyti | redaguoti kodą]

Hana Abatė yra Hogvartso mokinė, paskirstyta į Švilpynės koledžą 1991 metais. Antroje knygoje, ji manė kad Haris Poteris yra Klastuolio įpėdinis, nes mokėjo kalbėti šnipšteliškai. Ketvirtoje knygoje, ji rėmė Sedriką Digorį ir linkėjo blogo Hariui Poteriui. 1995 metais, Hana, kartu su Erniu Makmilanu, tapo Švilpynės prefekte. Tais pačiais metais, ji stojo į Dumbldoro kariauną. Susirūpinusi kad bus pagauta Inkvizitorės būrio, ji naudojosi keliu, surastu Hario Poterio kad nebūtų pagauta. Nervingi Vidutinio Magijos Lygio egzaminai slėgė Haną; ji pradėjo verkti per Herbalogijos pamoką, nes manė kad yra per kvaila imti egzaminus. Be to, Hana padėjo Hariui Poteriui kai jis buvo užpultas Drako Smirdžiaus ir jo gaujos Hogvartso traukinyje.

1996 metais, Hanos mama buvo nužudyta Mirties valgytojų ir buvo pasiimta tėvo iš Hogvartso. 1998 metais, Hana dalyvavo antrame Hogvartso mūšyje. Ji buvo Fredžio ir Džordžo Vizlių komandoje saugoti Hogvartso slaptus praėjimus. Ji su Semu Finiganu buvo išgelbėti Hario Poterio kai Voldemortas bandė juos nužudyti. Ji išgyveno kovą.

Po Antrojo burtininkų karo, Ji tekėjo už Nevilio Nevėkšlos ir tapo Kiaurojo katilo šeimininkė.

Teris Batas[taisyti | redaguoti kodą]

Teris Batas yra Hogvartso mokinys Hario metų, kuris buvo paskirstytas į Varno Nagą. Jis stojo į Dumbldoro kariauną 1995 metais, kai išgirdo apie kariauną nuo jo draugo Maiklo Kornerio. Pasibaigiant Hogvartsui 1996 metais, Teris Batas padėjo Hariui Poteriui kai jis buvo užpultas Drako Smirdžiaus, Vincento Niurzgos ir Gregorio Gylio. Septintoje knygoje, Teris Batas lankė žiaurųjį Hogvartsą. Jis buvo sumuštas, kai Haris, Ronis ir Hermiona įsilaužė į Gringortso banką ir pabėgo sėkmingai. Teri apsakė apie tai visam Hogvartsui Didžiojoje salėje. Teris Batas stojo į Dumbldoro kariauną, kuri buvo valdoma Nevilio Nevėkšlos. Pabaigoje, jis davė informacijos apie Rovenos Varnanagės diademą ir kovojo antroje Hogvartso kovoje.

Susana Bounz[taisyti | redaguoti kodą]

Susana Bounz buvo paskirstyta į Švilpynės koledžą 1991 metais. 1995 metais, ji tapo Dumbldoro kariaunos nare. 1996 metais, jos teta Amelija Bounz, (Vizengamoto teiseja dalyvavusi Hario svarstyme)buvo nužudyta Voldemorto. Mirties valgytojai, kurie nužudė jos dėdę Edgarą Bounz, gerai žinomą burtininką ir Fenikso brolijos narį, tais pačiais metais, pabėgo iš Azkabano. Jos klasiokai klausinėjo apie tai. Šeštoje knygoje, per keliavimo oru pamoka, jos koja buvo nuplėšta. Koja buvo priklijuota atgal, bet tai sukrėtė Susaną.

Čo Čang[taisyti | redaguoti kodą]

Nuostabaus grožio mergina, pirmą kartą filme pasirodžiusi trečioje dalyje. Ją buvo įsimylėjęs Haris, bet šiai labiau patiko Sedrikas. Haris troško ją pakviesti į balių, bet ši pažadėjo Sedrikui eiti su juo. Čo Čang buvo labai įsimylėjusi Sedriką, bet Haris jai nebuvo prastesnis. Čo Čang yra pirmoji Hario meilė. Haris penktoje dalyje su ja pasibučiavo, tačiau jie išsiskyrė.

Andželina Džonson[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų gūžtos mokinė ir kvidičo komandos puolėja (vėliau tapusi kapitone). Džordžo Vizlio žmona.

Li Džordanas[taisyti | redaguoti kodą]

Jis buvo kvidičo komentatorius. Fredžio ir Džordžo Vizlių geriausias draugas, toks pats šmaikštus ir mėgstantis juokelius, kaip ir broliai Vizliai. Jo mėgstamiausia parduotuvė buvo „Apkvaitėlio Juokų krautuvėlė“.

Marieta Endžkoum[taisyti | redaguoti kodą]

Buvo viena iš DK (Dumbldoro Kariaunos) narių, labai gera Čo Čang draugė. DK sutartyje ji pasirašė, kad neišduos kariaunos, to nelabai norėdama. Po kiek laikoji išdavė Ambridž, kur yra Dumbldoro Kariaunos susirinkimų vieta, ir Hermionos burtams suveikus, ant jos veido iškilo užrašas iš spuogų „SKUNDIKĖ“ (manoma, kad tie spuogai neišnyksta). Kai Ambridž atėjo suimti Dumbldoro, Marieta melavo, nes Kingslis buvo jai pakeitęs atmintį.

Džastinas Finč-Flečlis[taisyti | redaguoti kodą]

Per „Dvikovų klubą“ (antrame kurse) visi manė, kad Haris bandė ant jo užsiundyti gyvatę. Paskui jį užpuolė basiliskas ir visiem atrodė dar įtartiniau, visi dar labiau manė Haris jį siundo.

Semas Finiganas[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų gužtos mokinys mokęsis tame pačiame kurse su Hariu. Jis geriausias Dino (Džinės buvusiojo) draugas ir penktame kurse jie susipyko su Hariu dėl to, kad Haris įžeidė Semo mamą.

Antonis Goldšteinas[taisyti | redaguoti kodą]

Maiklas Korneris[taisyti | redaguoti kodą]

Draugavo su Džine Vizli, tik dėl jos įstojo į Dumbldoro Kariauną.

Kolinas ir Denis Kriviai[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų gūžtos mokiniai. Kolinas buvo vyresnysis, jis pirmas pradėjo eiti į Hogvartsą. Kolinas buvo iš žiobarų šeimos, todėl mėgdavo viską fotografuoti paprastu fotoaparatu. Dažniausiai jo taikinys būdavo Haris. Po kiek laiko jis nukentėjo nuo bazilisko. Vėliau į mokyklą atvažiavo Kolino jaunesnysis brolis Denis. Denis atvykdamas į Hogvartsą valtimi iš jos išvirto Tamsiajeme ežere. Kolinas papasakojo jam apie Harį, ir jie kartu jį garbino. Kai Haris buvo septintame kurse Kolinas pasiliko kovoti už Harį (nors nepilnamečiams tai buvo draudžiama) ir buvo viena iš mūšio su Voldemortu aukų.

Ernis Makmilanas[taisyti | redaguoti kodą]

Švilpynės moksleivis ir Hario bendrakursis. Ernio gera draugė buvo Hana Abatė. Su Hana antrame kurse jie įtarinėjo Harį, kad jis esąs Klastuolio įpedinis ir jį apkalbinėjo.

Padma Patil[taisyti | redaguoti kodą]

Ji ėjo su Ronaldu Vizliu į kalėdų balių ketvirtame kurse per burtų trikovės turnyrą. Ji buvo labai nepatenkinta Ronio draugija, nes jis buvo keistai apsirengęs ir nenorėjo šokti. Padma yra Parvatės Patil sesuo, bet mokosi Varno Nage, tame pačiame kurse, kaip ir Parvatė.

Parvatė Patil[taisyti | redaguoti kodą]

Padmos Patil sesuo, gera Levandos Rudės draugė. Ji taip pat yra Dumbldoro Kariaunos narė, Grifų Gūžtos mokinė, Hario Poterio kursiokė. Parvatė ir Levanda dievina ir garbina profesorę Treloni, visada grįžta iš jos palėpės užrietusios nosį, lyg žinotų kažką, ko nežinotų kiti. Jai labai sekasi ateities spėjimas. Ketvirtoje knygoje ėjo į kalėdų balių su Hariu.

Levanda Rudė[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų Gūžtos mokinė, Hario Poterio kursiokė, Dumbldoro Kariaunos narė. Jos gera draugė yra Parvatė Patil, jai, kaip ir Parvatei, labai sekasi ateities spėjimas. Ji taip pat garbina Sibilę Treloni. Vienu momentu, ji ir Ronis buvo įsimylėję, visada bučiuodavosi kitų akivaizdoje, o tai labai siutindavo Hermioną.

Zacharijas Smitas[taisyti | redaguoti kodą]

Šis berniukas buvo paminėtas penktoje dalyje apie Harį Poterį. Jis nemėgo Hario, nes netikėjo istorija dėl Voldemorto grįžimo. Šis berniukas nenoromis įsirašė į Dumbuldoro kariauną, nors jam labiau rūpėjo išgirsti Hario istoriją. Zacharijas šeštame kurse komentavo Grifų gūžtos ir Klastūnyno kvidičo rungtynes.

Dinas Tomas[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų Gūžtos mokinys, Hario Poterio kursiokas, Dumbldoro Kariaunos narys. Jo geriausias draugas yra Semas Finiganas. Vienu momentu, kai Haris buvo kapitonas, jis žaidė puolėju, nes Grifų Gūžtos kvidičo komandoje Ronis buvo traumuotas ir negalėjo žaisti. Jis neilgai draugavo su Džine Vizli, bet po kiek laiko jie išsiskyrė.

Keitė Varpelis[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų Gūžtos kvidičo komandos puolėja. Penktoje Hario Poterio dalyje per vieną iš kvidičo treniruočių jai per nosį davė muštukas ir iš jos pradėjo bėgti kraujas. Fredis su Džordžu turėjo kelis „Pamokų praleidinėjimo užkandėlių“ saldainiukus. Tarp jų ir „Kraujuojančios nosies pastilių“ su priešnuodžiais. Fredis Keitei norėjo duoti pastilių priešnuodžio, bet susimaišė ir pakišo jai pačių „Kraujuojančios nosies pastilių“. Jai pradėjo dar smarkiau bėgti kraujas. Pagaliau ji susiprato eiti į ligoninę. Kitą kartą atsidūrė ligoninėje kai Drakas užkerėjo Rosmertą Valdymo kerais ir ji padavė Keitei užkeiktą vėrinį kuris jos vos nenužudė. Keitė turėjo jį perduoti Albui Dumbuldorui, bet nesusilaikė atvyniojusi…

Fredis ir Džordžas Vizliai[taisyti | redaguoti kodą]

Pokštautojai, bet kartu ir stiprūs kovotojai, Ronio broliai. Septintoje knygoje apie Harį Poterį, Džordžui buvo nulupta ausis, Sectumsempra kerais, o Fredis mirė nuo Dolohovo padaryto sprogimo.

Alisija Verpstukas[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų gūžtos mokinė, bei Grifų Gūžtos kvidičo komandos puolėja.

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]