Dumbldoro kariauna

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Hario Poterio asociacija
Dumbldoro kariauna
Order.jpg
Dumbldoro kariauna filme Haris Poteris ir Fenikso brolija
Būstinė Kambarys iki pareikalavimo, Hogvartsas
Vadovas(ai) Haris Poteris (1995-1997)
Nevilis Nevėkšla (1997-1998)
Tikslai Mokytis praktinės magijos apsigynimui nuo tamsiųjų jėgų
Priešai Valdovas Voldemortas ir jo Mirties valgytojų grupuotė, Ambridž ir jos inkvizicininkų draugija, Magijos ministerija
Pirmas pasirodymas Haris Poteris ir Fenikso brolija

Dumbldoro kariauna (Angliškai: Dumbledore's Army arba sutrmpinimas D.A) – J. K. Rowling sukurta fiktyvi organizacija Hario Poterio knygų serijoje. Pagal knygą, aktyvūs Hogvartso mokiniai į ją susiburia mokytis gynybinių kerų, kai Magijos ministerija nepripažįstą Voldemorto sugrįžimo, bet Haris Poteris tvirtina jog pastarasis atgimė iš naujo.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Penktojoje serijos knygoje „Haris Poteris ir Fenikso brolija“ istorijos vingis pakrypsta tokia linkme, kad pagrindinė burtininkų bendruomenės valdytoja, Magijos ministerija, kategoriškai neigia ir išjuokia Hario Poterio kalbas apie Voldemorto sugrįžimą. Jos sprendimu patvirtinta nauja kandidatūrą į Hogvartso apsigynimo nuo juodosios magijos mokytoją Doloresą Ambridž, kuri atsisakė mokinius mokyti praktiškų magijos panaudojimo pamokų. Hermionos Įkyrėlės iniciatyva suburta draugija savo mokytoju išsirenka Harį, o savo pavadinimą „Dumbldoro kariauna“ pasirenka kaip protestą prieš ministeriją (tam įtaką padarė Fenikso brolijoje nuolat vykusios kalbos apie Voldemorto atkuriamos kariuomenės grėsmę).

Penktojoje dalyje įkurtos draugijos dalis (Haris, Hermiona, Džinė, Luna, Nevilis, Ronis) susikovė su Mirties valgytojais Magijos ministerijoje, paslapčių departamente.

Septintoje dalyje „Haris Poteris ir Mirties relikvijos“ ši draugija, vadovaujama Džinės, Lunos ir Nevilis, likę mokytis Hogvartse net ir po Magijos ministerijos žlugimo, kėlė nemalonumus naujajam direktoriui Severui Sneipui ir taip skatino mokyklos bendruomenę nepaklusti Voldemortui. Taip pat vykstant mūšiui dėl Hogvartso, šios draugijos nariai lieka ginti mokyklos ir Hario.

Vadovai[taisyti | redaguoti kodą]

Haris Poteris[taisyti | redaguoti kodą]

Pagrindinis straipsnis – Haris Poteris (personažas).

Nevilis Nevėkšla[taisyti | redaguoti kodą]

Nevilis Nevėkšla (1980 m. liepos 30 d.) – Hario Poterio knygų veikėjas. Nevilis Nevėkšla gimė 1980 metais liepos 30 dieną Alicijai ir Frenkui Nevėkšloms, garsiems aurorams. Tais pačiais metais, jo tėvai buvo kankinti keraisMirties valgytojų Belatriks, Rudolfo ir Rabatso Lenstreindžų bei Barčio Susitraukėlio Jaunesniojo. Penktaisiais mokymosi Hogvartse metais, Nevilis tapo „Dumbldoro kariaunos“ nariu ir kovojo su Mirties valgytojais Magijos ministerijoje, Paslapčių departamente. Septintaisiais mokslo metais, jis tapo Dumbldoro kariaunos vadu (už tai buvo kankinamas Alektos ir Amiko Kerousų). Jis sunaikino šeštąjį Voldemorto horokrusą - gyvatę Nadžinę, nukirsdamas jai galvą Grifo kardu. Praėjus devyniolikai metų po Hogvartso baigimo, Nevilis tapo herbologijos mokytoju Hogvartse.

Džinė Vizli[taisyti | redaguoti kodą]

Džinė Vizli yra J. K. Rowling Hario Poterio knygų serijos veikėja. Viena iš septynių Artūro ir Molės Vizlių šeimos atžalų. Ji jauniausia ir be to vienintelė dukra šioje šeimoje. Antrojoje knygoje „Haris Poteris ir paslapčių kambarys“ ji tapo Voldemorto palikto horokruso auka, kai pastarojo praeities šešėlis ją siekė užvaldyti norėdamas įsigauti į paslapčių kambarį, o paskui ir nužudyti.

Luna Geranorė[taisyti | redaguoti kodą]

Luna Geranorė – fiktyvi J. K. Rowling knygų serijos apie Harį Poterį veikėja. Pirmą kartą ši veikėja paminėta penktojoje J. K. Rowling knygoje, kurioje ji apibūdinama kaip neįprasto grožio mergaitė, turinti ilgus, šviesius, nešvarius, juosmenį siekiančius bei išsidraikiusius plaukus ir svajingą išraišką veide. Penktoje knygoje ji tapo įkurtos draugijos nare, jos tėvo leidžiamame žurnale Priekabininkas buvo išspausdintas interviu su Hariu, bei padėjo Hariui įsigauti į Magijos ministeriją. Septintoje knygoje ji minima kaip viena iš pasipriešinimo Voldemortui Hogvartse vadovių.

Nariai[taisyti | redaguoti kodą]

Hana Abatė[taisyti | redaguoti kodą]

Hana Abatė yra Hogvartso mokinė, Švilpynės koledžo mokinė. Antroje knygoje, ji manė kad Haris Poteris yra Klastuolio įpėdinis, nes mokėjo kalbėti šnipšteliškai. Ketvirtoje knygoje, ji rėmė Sedriką Digorį ir linkėjo blogo Hariui Poteriui. 1995 metais, Hana, kartu su Erniu Makmilanu, tapo Švilpynės prefekte. Tais pačiais metais, ji stojo į Dumbldoro kariauną. 1996 metais, Hanos mama buvo nužudyta Mirties valgytojų ir buvo pasiimta tėvo iš Hogvartso. 1998 metais, Hana dalyvavo antrame Hogvartso mūšyje. Ji buvo Fredžio ir Džordžo Vizlių komandoje saugoti Hogvartso slaptus praėjimus. Ji su Semu Finiganu buvo išgelbėti Hario Poterio kai Voldemortas bandė juos nužudyti. Ji išgyveno kovą.

Po Antrojo burtininkų karo, ji ištekėjo už Nevilio Nevėkšlos ir tapo „Kiaurojo katilo“ šeimininke.

Teris Batas[taisyti | redaguoti kodą]

Teris Batas Hogvartso mokinys iš Varno Nago koledžo. Jis įstojo į Dumbldoro kariauną septintojoje knygoje, o jo patarimu pasinaudojęs Haris Poteris sužinojo kur ieškoti Varnanagės diademos.

Susana Bounz[taisyti | redaguoti kodą]

Susana Bounz buvo paskirstyta į Švilpynės koledžą. Dumbldoro kariaunos nare tapo nuo pat įkūrimo. 1996 metais, jos teta Amelija Bounz, (Vizengamoto teiseja dalyvavusi Hario svarstyme)buvo nužudyta Voldemorto. Mirties valgytojai, kurie nužudė jos dėdę Edgarą Bounz, gerai žinomą burtininką ir Fenikso brolijos narį, tais pačiais metais, pabėgo iš Azkabano. Jos klasiokai klausinėjo apie tai.

Čo Čang[taisyti | redaguoti kodą]

Čo Čang buvo Varno nago koledžo mokinė. Nuo ketvirto kurso ( dar kažkiek trečiame) jai simpatizavo Haris. Tačiau vėliau jis pamatė, kokia ji pasipūtėlė ir atšalo nuo jos.

Andželina Džonson[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų gūžtos mokinė ir kvidičo komandos puolėja (vėliau tapusi kapitone). Vėliau tapo Džordžo Vizlio žmona.

Li Džordanas[taisyti | redaguoti kodą]

Jis buvo kvidičo komentatorius. Fredžio ir Džordžo Vizlių geriausias draugas.

Marieta Endžkoum[taisyti | redaguoti kodą]

Buvo viena iš DK (Dumbldoro Kariaunos) narių, labai gera Čo Čang draugė. Penktojoje knygoje ji išdavė draugiją.

Džastinas Finč-Flečlis[taisyti | redaguoti kodą]

Semas Finiganas[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų gūžtos mokinys mokęsis tame pačiame kurse su Hariu.

Antonis Goldšteinas[taisyti | redaguoti kodą]

Maiklas Korneris[taisyti | redaguoti kodą]

Draugavo su Džine Vizli, tik dėl jos įstojo į Dumbldoro Kariauną.

Kolinas Krivis[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų gūžtos mokinys, kilęs iš žiobarų šeimos, antrojoje knygos dalyje buvo užpultas basilisko ir sustingdytas. Septintojoje žuvo per mūšį dėl Hogvartso.

Denis Krivis[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų gūžtos mokinys, kaip ir vyresnysis brolis.

Ernis Makmilanas[taisyti | redaguoti kodą]

Švilpynės moksleivis ir Hario bendrakursis.

Padma Patil[taisyti | redaguoti kodą]

Varno nago koledžo mokinė.

Parvatė Patil[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų gūžtos koledžo mokinė.

Levanda Rudė[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų Gūžtos mokinė, Hario Poterio kursiokė.

Zacharijas Smitas[taisyti | redaguoti kodą]

Šis berniukas buvo paminėtas penktoje dalyje apie Harį Poterį. Jis nemėgo Hario, nes netikėjo istorija dėl Voldemorto grįžimo. Šis berniukas nenoromis įsirašė į Dumbuldoro kariauną, nors jam labiau rūpėjo išgirsti Hario istoriją. Zacharijas šeštame kurse komentavo Grifų gūžtos ir Klastūnyno kvidičo rungtynes.

Dinas Tomas[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų Gūžtos mokinys, Hario Poterio kursiokas, Dumbldoro Kariaunos narys. Buvęs Džinės Vizli vaikinas.

Keitė Varpelis[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų Gūžtos kvidičo komandos puolėja. Penktoje Hario Poterio dalyje per vieną iš kvidičo treniruočių jai per nosį davė muštukas ir iš jos pradėjo bėgti kraujas. Fredis su Džordžu turėjo kelis „Pamokų praleidinėjimo užkandėlių“ saldainiukus. Tarp jų ir „Kraujuojančios nosies pastilių“ su priešnuodžiais. Fredis Keitei norėjo duoti pastilių priešnuodžio, bet susimaišė ir pakišo jai pačių „Kraujuojančios nosies pastilių“. Jai pradėjo dar smarkiau bėgti kraujas. Pagaliau ji susiprato eiti į ligoninę. Kitą kartą atsidūrė ligoninėje kai Drakas užkerėjo Rosmertą Valdymo kerais ir ji padavė Keitei užkeiktą vėrinį kuris jos vos nenužudė. Keitė turėjo jį perduoti Albui Dumbuldorui, bet nesusilaikė atvyniojusi…

Fredis ir Džordžas Vizliai[taisyti | redaguoti kodą]

Pokštautojai, bet kartu ir stiprūs kovotojai, Ronio broliai. Septintoje knygoje apie Harį Poterį, Džordžui buvo nulupta ausis, Sectumsempra kerais, o Fredis mirė nuo Dolohovo paleistų kerų sprogimo.

Alisija Verpstukas[taisyti | redaguoti kodą]

Grifų gūžtos mokinė.

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]