Duff McKagan

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Duff McKagan
Biografija
Pilnas vardasMaiklas Adriu McKaganas
(angl. Michael Andrew McKagan)
GimėVasario 5 d., 1964 m.
JAV, Vašingtonas, Sietlas
ŽanraiAlternatyvusis rokas
sunkusis rokas
Pankrokas
Hardcore punk
sunkusis metalas
VeiklaDainų rašytojas, muzikantas
InstrumentaiBosinė gitara
Gitara
Vokalas
būgnai

Duff „Rose“ McKagan (Michael Andrew McKagan, g. 1964 m. vasario 5 d.) – Amerikos muzikantas ir bei bosistas, gerai žinomas savo 30-aisias valdymo metais, kai grojo hard rock’o grupėje Guns N' Roses.

Šiuo metu jis groja taip pat hard rock’o grupėje Velvet Revolver.

Ankstyvieji metai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jis gimė Sietle, Vašingtone, jauniausias Elmer ir Alice Marie McKagan vaikas iš aštuonių. Šeima buvo muzikali, todėl kiekvienas narys mokėjo groti bent vienu instrumentu. Jo brolis Bruce’as supažindino jį su bosine gitara.

Savo kraštą Duff’as apibūdina, kaip „triukšmingas rock'n'roll'o miestas su pogrindžiu

McKagan grojo trisdešimt vienoje grupėje – įskaitant Ten Minute Warning ir užkietėjusius pankus, pasivadinusius The Fartz. Vėliau Duff’as patraukė į pietų Kalifornija, kai jam buvo deviniolika metų. Atsiliepinėdamas į skelbimus bosistams, vietiniame laikraštyje, jis ir sutiko gitaristą Slash ir būgnininką Steven Adler iš grupės Road Crew iš Los Andželo.

Duff’as laukė pankų su polinkiu i 70’ųjų muzika, bet rado du ilgaplaukius vaikinus vietoj to.

Kai sutikau Slash ir Steven Adler pirmą kartą “ sake jis„ Tai buvo keista, nes niekada nepažinojau tokių vaikinų Los Anžele. Mes išėjome tą naktį ir prisigėrėme. Ir tada sukūrėm tą nelemtą grupę. Ji buvo Slash'o grupė, Road Crew.

Guns N' Roses[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Axl Rose ir Izzy Stradlin paliko savo grupę Hollywood Rose ir prisijungė prie L. A. Guns. Atsiradus naujiems L. A. Guns nariems Axl Rose'ui ir Izzy Stradlin'ui gimė Guns N' Roses. Kurdami grupę, jie sumaišė tai kas liko iš tų dviejų grupių, taip sukurdami Guns N' Roses. Naujoji grupės sudėtis galutinai buvo patvirtinta Birželio 6 d. d, 1985 m. Duff'as tapo šios grupės bosistu ir po dviejų dienų repeticijų jie sugrojo savo debiutinį koncertą, kaip Guns N' Roses, trečiadienio naktį, klube Troubadour.

Jis buvo didelis gerbėjas Sid Vicious iš Sex Pistols ir pankų bendrai. 1990 m. McKagan su Slash sugrojo keleta dainų su Iggy Pop'u.

Pirmą kartą susituokė 1988 m. su Mandy Brix, šeimininke, Japonų restorane, Los Anžele kuri taip pat turėjo grupę „The Lames Flames“. Jie išsiskyrė 1990 m. Dar kartą jis susituokė rugsėjį, 1992 m. su Linda Johnson, ir išsiskyrė 1995 m. rugsėjį.

Nusikamavęs nuo alkoholio ir narkotikų, Mckagan’as išbuvo aštuonerius metus labiausiai įnoringoje grupėje, kai Adler’is ir Stradlin’as išejo iš jos 1990 m. ir 1991 m.

Solo metai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po neryžtingų mėginimų narkotikų rebilitacijoje, Duff’as pradėjo solo karjerą su 1993 m. Believe in Me. Oficialiai jis paskelbė paliksiantis grupę po metų. 1994 m. jis patyrė kasos operaciją. Tai privertė jį atsisakyti alkoholio.

Balandžio 27 d., 1997 m., jis susilaukė pirmojo vaiko, Grace, su Susan Holmes ir jie susituokė balandžio 28 d., 1999 m. O 2000 m. liepos 16 d. jie susilaukė antrojo vaiko, taip pat mergaitės, Mae Marie.

2001 m. jis susitelkė prie solo karjeros. Jis pakvietė Abe Laboriel, Michael Barragan ir Izzy Stradlin padėti jam įrašyti Beautiful Disease, planuojamą išleisti 1999 m. Geffen Records sudijoje. 1995 m. Duff’as bendradarbiavo su Slash’u ir jo grupe Snakepit, jis parašė dainą „beggars and hangers on“, kurią taip pat grojo Palace, Snakepit koncerto metu 1995 m. gegužę.

McKagan suformavo grupę Neurotic Outsiders, heavy – metal grupę sudėtą iš Matt Sorum(Guns N' Roses būgnininko), Steve Jones (Sex Pistols gitaristo) ir John Taylor (Duran Duran bosisto). Jie grojo keliuose klubuose Los Anžele, ir koncertavo U. S., 1996 metais. Taip pat grojo klubuose 1998 m. ir 1999 m. Neurotic Outsiders išleido ir albumą, pavadintą grupės vardu, rugsėjį, 1996 metais. Poto jis sudėjo kartu skirtingų grupių, kaip Duff McKagan’o Black Dog ir 10 Minute Warning, jie išleido albumą, bei koncertavo keliuose kubuose.

Duff’as taip pat bandė ir aktorystę, 1997 m. Jis vaidino, TV seriale Sliders, mirusį rokerį vampyrą. Serialas pasirodė tų metų gegužę.

Duff’as gyveno tarp Los Andželo ir Sietlo nuo 1994 m. iki 1999 m., nes jo motina kovojo su Parkinsono liga ir jis pajuto, kad turi likti su ja. McKagan’o mama mirė 1999 m. balandį. Nuo tada jis gyvena Sietle.

Jis sukūrė kitą grupę pavadinimu Mad for racket taip pat žinomą, kaip The Racketeers 2000 m. Grupė grojo 2000 m. gruodį, Londone. Tačiau jis negrojo su ja. 2001 m. jie vėl susijungė ir grojo klubuose, Sietle. 2001 m. balandį jis tęsė turnė ir taip pat keliavo po šalį su Izzy Stradlin’u, per jo albumo „River“ turą.

Velvet Revolver[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo 2002 m. balandžio Duff’as groja kartu su buvusiais Guns N' Roses nariais Slash’u ir Matt Sorum’u, grupėje Velvet Revolver. Taip pat joje yra gitaristas Dave Kushner, ir įkūrėjas Stone Temple Pilots, vokalistas Scott Weiland. Jų debiutinis albumas „Contraband“ buvo išleistas 2004 m. ir pasiekė topus Billboard 200 chart’e. Jų antrąjį albumą „Libertad“ planuota išleisti 2007 m.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]