Pereiti prie turinio

Dressed to Kill (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Dressed to Kill

Kilmės šalis JAV
RežisieriusBrian De Palma
Scenaristas (-ai)Brian De Palma
KompozitoriusPino Donaggio
VaidinaMichael Caine
Angie Dickinson
Nancy Allen
Metai1980
Žanrastrileris
Trukmė105 min.
Kalbaanglų
Biudžetas6,5 mln. JAV dolerių
Pajamos31,9 mln. JAV dolerių
IMDb įrašas

Dressed to Kill – režisieriaus Brian De Palma 1980 m. JAV sukurtas veiksmo filmas.

Pagrindiniai aktoriai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Aktorius – vaidmuo
  • Michael Caine – daktaras Robertas Eliotas
  • Angie Dickinson – Keitė Miler
  • Nancy Allen – Liza Bleik
  • Keith Gordon – Piteris Mileris
  • Dennis Franz – detektyvas Marino
  • David Margulies – daktaras Levis

Režisierius norėjo pagrindinius vaidmenis filme patikėti aktoriams Liv Ullmann ir Sean Connery, tačiau šie atsisakė dėl numatomų filmuoti smurto scenų.

Filmo pradžioje rodomoje maudynių duše scenoje aktorė Angie Dickinson (49 m.) turėjo dublerę – 1977 m. žurnalo „Penthouse“ Metų merginą Victorios Lynn Johnsonn.

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Vidutinio amžiaus moteris Keitė Miler kenčia dėl sutuoktinio dėmesio trūkumo ir lankosi pas psichiatrą Robertą Eliotą. Vėliau muziejuje ji pamato nepažįstamą vyrą, kurį seka iki taksi, o vėliau važiuoja kartu iki šio namų. Vėliau atsibudusi bute viena, Keitė susiruošia grįžti, tačiau pastebi pamiršusi žiedą. Jį įlipa į liftą, kur ją užpuola ir nužudo šviesiaplaukė moteris. Liftui stabtelėjus viename iš aukštų, žudikę pastebi prostitutė Liza, tačiau dėl akinių nuo saulės ji negali tiksliai nusakyti šios išvaizdos. Bylą tiriantis detektyvas Marino mano, kad nusikaltėlis gali būti vienas iš daktaro Elioto pacientų. Apie tai išgirsta policijoje tuo metu buvęs Keitės sūnus Piteris, kuris nusprendžia pats sekti daktaro ofisą. Vieną vakarą Lizą užpuola šviesiaplaukė moteris, tačiau ją sekęs Piteris padeda pabėgti. Detektyvas Marino spaudžia Lizą slapta patikrinti Elioto užrašus, nes ją laiko pagrindine įtariamąja. Liza nusprendžia sugundyti daktarą, tačiau jiems likus dviese paaiškėja, kad daktaras ir yra tikrasis žudikas, persirengiantis moterimi...