DreamHack

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Nuotrauka iš Dreamhack Winter 2004

DreamHack – didžiausias pasaulio[1][2] kompiuterių festivalis ir kompiuterinių žaidimų turnyras, su gyvais koncertais bei varžybomis. „DreamHack“ organizuojamas dusyk per metus Elmia parodų ir konventų centre Jonšiopinge (Švedija). 2007 m. „DreamHack“ buvo apdovanotas Jonšiopingo municipaliteto garbės diplomu už reikšmę miesto ekonomikai, kultūrai, švietimui ir vietinei bendruomenei.[3][4]

Renginiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Du pagrindiniai „DreamHack“ renginiai yra „DreamHack Winter“ (žiemos) ir „DreamHack Summer“ (vasaros). Kiekvienas trunka apie 72 valandas (keturias dienas), programa vyksta kiekvieną dieną visą dieną.[5] Vidutinis dalyvių amžius yra 16 – 17 metų, dalyvauja žmonės iš viso pasaulio. 2011 m. „DreamHack“ Winter dalyvių skaičius siekė beveik 21 000, o darbuotojų (savanorių) – apie 500.[6]

Kiekviename renginyje pagrindinės programos yra penkios: elektroninis sportas, skaitmeninio meno konkursas, parodos, koncertas ir festivalis.

„Festivalis“ yra laisva programa, kurioje kiekvienas dalyvis gauna vietos, stalą, kėdę, elektros ir interneto jungtis, kur gali prisijungti savo atsineštus kompiuterius.

„DreamHack“ yra vienas reikšmingiausių turnyrų elektroniniame sporte. Profesionaliose StarCraft II varžybose dalyvauja aukščiausio lygio žaidėjai iš viso pasaulio, o jų finalai yra transliuojami Švedijos Nacionalinės televizijos[7][8]. Žiūrovų skaičiaus rekordas yra 1,7 milijono.[9] Neskaitant StarCraft 2, yra ar buvo organizuojamos ir Quake Live, Counter-Strike, Heroes of Newereth, League of Legends, Dota 2, Battlefield 3, Super Street Fighter IV profesionalios varžybos. Norintys dalyviai dažnai organizuojasi ir neoficialius kitų žaidimų turnyrus. Bendras biudžetas prizams siekia 2 milijonus kronų.[10]

Parodų srity įvairios su kompiuteriais susijusios įmonės pristato savo produktus. Dažni naujų kompiuterinių žaidimų pristatymai, kartais vyksta paskaitos ir seminarai, pardavinėjamos kompiuterinės prekės.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„DreamHack“ pradėtas organizuoti XX a. devintojo dešimtmečio pradžioje kaip nedidelis draugų ir bendramokslių sambūris Malungo mokyklos rūsyje. 1994 m. renginys persikėlė į mokyklos kavinę ir tapo viena didžiausių apylinkės „demoparty“ bei „LAN party“.

1997 m. „DreamHack“ organizuotas „Kupolen“ arenoje Burlengėje, tuo metu tai buvo didžiausias Švedijos ir trečias pagal dydį Skandinavijos „LAN party“.

Nuo 2001 m. „DreamHack“ organizuojamas Elmos centre Jonšiopinge. Nuo 2002 m. vietoje vieno renginio per metus buvo pradėti organizuoti du: vasarą ir žiemą. Iš pradžių vasarinis buvo labiau orientuotas į žaidimų varžybas, o žieminis – į demosceną, šiuo metu skirtumo nebeliko.

Nuo 2007 metų pradėtas organizuoti ir trečiasis, mažesnis renginys, paprastai vasaros viduryje ar antroje pusėje. Šiuo metu jis dažniausiai vyksta Valensijoje (Ispanija).

Nuo 2012 m. „DreamHack“ bendradarbiauja su Major League Gaming ir Electronic Sports League siekdami skatinti elektroninio sporto vystymąsi visame pasaulyje. Buvo sukurta bendra „DreamHack“ ir MLG reitingų sistema ir kt.[11]

Nuorodos ir šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]