Dievo Gailestingumo Vainikėlis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 KWrite icon.svg  Šio puslapio ar jo dalies stilius neatitinka Vikipedijos kalbos standartų.
Jei galite, pakoreguokite stilių, kad tiktų enciklopedijai. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.

Dievo Gailestingumo VainikėlisŠv. ses. M. Faustinai Kovalskai 1935 m. rugsėjo 13-14 dienomis Vilniuje Jėzaus padiktuota malda, skirta permaldauti Dievą ir numalšinti Jo pyktį.[1]

Maldos sandara[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Maldai patogu naudoti Rožyno karoliukus. Pradžioje kalbama Tėve mūsų, Sveika Marija, Tikiu Dievą Tėvą. Tuomet, ties didesniais karoliukais tariama: Amžinasis Tėve, aukoju Tau mieliausiojo Tavo Sūnaus, mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus, Kūną ir Kraują, Sielą ir Dievystę permaldauti už mūsų ir viso pasaulio nuodėmes. Ties mažesniais karoliukais kalbame: Dėl skaudžios Jėzaus kančios, būk gailestingas mums ir visam pasauliui. Pabaigoje tris kartus kartojame žodžius: Šventas Dieve, šventas Galingasis, šventas Amžinasis, pasigailėk mūsų ir viso pasaulio.

Patartina maldą kalbėti kasdien tarp 15:00 ir 16:00 valandos, ypač penktadienį. Teologas kun. prof. Ignacy Różycki, savo veikale "Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego" (liet. "Dievo Gailestingumo kultas") išskiria tris sąlygas, kad malda būtų išklausyta:

  1. malda turi būti nukreipta į Jėzų;
  2. turi vykti trečią valandą po pietų;
  3. turi remtis Viešpaties Jėzaus kančios verte ir nuopelnais.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Pgl. kun. prof. Ignacy Różycki "Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego". Iš Šv. Ses. M. Faustinos Kovalskos "Dienoraštis. Dievo gailestingumas mano sieloje" įvado (Vilnius: Katalikų pasaulio leidiniai, 2014), 14.