Deus Ex: Human Revolution

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Deus Ex: Human Revolution
Deus Ex Human Revolution cover.jpg
Kūrėjas Eidos Montreal
Feral Interactive (Mac)
Leidėjas Square Enix
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2011 m. rugpjūčio 23 d.
(Windows, PS3, Xbox)
2012 m. balandžio 26 d. (Mac OS X)
Žanras (-ai) Veiksmo RPG, pirmojo asmens šaudyklė, stealth
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai
Platforma Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360, Mac OS X
Versija 1.4.651.0
1.4.66.0 (Missing Link)
Variklis Modifikuotas Crystal Engine
Reikalavimai
Platinimas DVD, Blu-ray, skaitmeninė distribucija
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys Deus Ex, Invisible War, Mankind Divided

Deus Ex: Human Revolution – kiberpanko tematikos kompiuterinis veiksmo vaidmenų žaidimas su pirmojo asmens šaudyklės ir stealth elementais. Žaidimą sukūrė „Eidos Montreal“ studija, o 2011 m. rugpjūčio 23 d. išleido „Square Enix“, kuri dar taip pat sukūrė CGI vaizdo intarpus. Tai trečioji serijos dalis ir pirmojo žaidimo, išleisto 2000 m., priešistorė.[1]

Žaidimo veiksmas vyksta 2027 m., 25 metais anksčiau nei pirmojoje dalyje, antiutopijos pasaulyje, kur tarptautinės korporacijos galia pralenkė valstybių vyriausybes. Žaidėjas valdo veikėją vardu Adamas Džensenas (Adam Jensen), naujai pasamdytą greitai besiplečiančios biotechnologijų bendrovės „Sarif Industries“ apsaugos direktorių. Teroristinių išpuolių „Sarif“ būstinėje Detroite metu Dženseną mirtinai sužeidžia, todėl, kad išgyventų jis yra priverstas iškęsti chirurgines operacijas, kurių metu dauguma jo kūno dalių pakeičiamos pažangiais protezais. Grįžęs į darbą ir beieškodamas teroristinių išpuolių kaltininkų, jis įsivelia į žmonijos tobulinimo šalininkų ir priešininkų politinius judėjimus. Pagrindinė žaidimo tema paliečia tokias sritis, kaip korporacijų globalizacija, tarptautinė žvalgyba, žmonijos išlikimas, skurdas ir transhumanizmas.

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Human Revolution“ iš esmės žaidžiamas iš pirmojo asmens perspektyvos, bet vietomis (slepiantis, lipant kopėčiomis, aktyvuojant tam tikrą sugebėjimą ar artimoje kovoje) regima ir kontekstinė trečiojo asmens perspektyva.[2]

Žaidime daugumą kliūčių galima apeiti keturiais skirtingais būdais: kova, slapčia, įsilaužus į kompiuterines sistemas (hacking) ar bendravimu. Žaidėjai gali rinktis, kuriuo būdu apeiti kliūtis ir juos keisti bet kuriuo metu, o šie savo ruožtu skirtingai paveiks žaidimo eigą, pvz., nesėkmingai įsibrovus į sistemą, įsijungs sirena ir žaidėjui teks kautis, tuo tarpu bendravimo įgūdžiai gali padėti patekti į tam tikras vietas daug paprasčiau.

Šioje žaidimų serijoje veikėjai yra aprūpinti technologinėmis modifikacijomis, suteikiančiomis antžmogiškų sugebėjimų. Pirmuosiuose dviejuose žaidimuose pagrindinė tematika buvo nanotechnologijos, tuo tarpu šiame vyrauja mechaniniai patobulinimai, kadangi žaidimas iš esmės yra pastarųjų priešistorė. Žaidėjui progresuojant, jie gali naudotis šiais patobulinimais, atitinkančiais jų žaidimo stilių. Patobulinimai atrakinami naudojant sukauptus įgūdžių taškus (skill points) ar nusipirkus Praxis įrankių rinkinį.

Nors žaidėjo veikėjas sugeba mirtinai pribaigti priešus, žaidėjas nėra priverstas to daryti, išskyrus kovas prieš bosus. Taigi mirtinos jėgos panaudojimas priklauso nuo žaidėjo moralinio pasirinkimo. Tiesą sakant, žaidėjas, perėjęs žaidimą mirtinai nepribaigęs NPC, apdovanojamas pacifisto pasiekimais/trofėjais.

Ginklai naudoja skirtingą amuniciją (priešingai nei „Invisible War“ žaidime). Gali būti tobulinami pridedant įvairias modifikacijas, kaip, pvz., taikiklį, slopintuvą ar lazerį; padidinti šaudymo nuotolį, užsitaisymo greitį, taiklumą, dėtuvės dydį ir pan.[1]

Skirtingai nei ankstesnėse dalyse, „Human Revolution“ naudoja palaipsniui savaime atsistatančių gyvybių sistemą. Tokie pakeitimai buvo atlikti todėl, kad žaidimo kūrėjai nenorėjo, kad žaidėjas atsidurtų tokioje situacijoje, jog nebegalėtų progresuoti dėl žemo gyvybių skaitiklio ir būtų priverstas išlakstyti visą lygį ieškodamas būdų jas atstatyti.[1] Tačiau žaidėjas tebeturi galimybę pasinaudoti medicininėmis priemonėmis, kaip kad analgetikai, ar įvairiais alkoholiniais gėrimais ir atstatyti ar net dvigubai padidinti gyvybių kiekį.[3]

Įvairiems sugebėjimams atlikti reikalingos energijos/jėgos (energy) skaitiklis atsistato panašiu būdu kaip ir gyvybių, ko nebuvo ankstesnėse dalyse. Tačiau žaidėjams vis tik reikės pasinaudoti priemonėmis energijos kameroms atstatyti, kadangi pilnai atsistatys tik pirmoji arba bet kuri nevisiškai išnaudota kamera.

Kita svarbesnė savybė žaidime yra objektų, su kuriais žaidėjas gali sąveikauti, apšvietimas[4], kurį galima išjungti žaidimo nustatymuose.[5]

The Missing Link[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2011 m. spalio 18 d. buvo išleistas parsisiunčiamo turinio paketas (DLC), pavadinimu „The Missing Link“, AK, Xbox 360 ir PlayStation 3 platformoms.[6] Pasak VideoGamer.com, papildymas prideda apytiksliai 5 val. trukmės žaidimo turinį.[6] „The Missing Link“ veiksmas klostosi laikotarpiu, kai Adamas krovininiu laivu vyksta iš Hengšos miesto į Singapūrą.

Muzika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Garso takelį žaidimui parašė kompozitorius Michael McCann. Albumas, kurį sudarė 25 takeliai, buvo išleistas 2011 m. lapkričio 15 d. CD formatu, taip pat platintas ir internetu. Trumpesnė versija, turinti 12 takelių, buvo įtraukta į Collector’s Edition žaidimo pakuotę. Albumas buvo nominuotas 2012 m. BAFTA apdovanojimuose.

Atsiliepimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Deus Ex: Human Revolution“ sulaukė plataus kritikų pripažinimo. Apžvalgininkai gyrė ribų neturinčius žaidime patirtus įspūdžius, panašiai kaip ir pirmojoje „Deus Ex“ dalyje,[7][8] pokalbių misijų metu svarbą, taip pat nuodugniai pasakojamą siužeto eigą.[9] Bene labiausiai kritikos sulaukė kovos su bosais, nes pašalino žaidėjo galimybę rinktis bei kovos sistemos lankstumą. Kūrėjai į tai atsižvelgė ir „The Missing Link“ papildyme suteikė platesnę pasirinkimo laisvę: žaidėjas susidoroti su bosu gali net keliais skirtingais būdais, įskaitant ir nemirtiną pasikėsinimą.

Tinklalapiai GameRankings ir Metacritic žaidimą atitinkamai įvertino 90,19%[10] (AK versija) ir 90[11] balų iš 100.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. 1,0 1,1 1,2 Robinson, Andy (2008-10-04). „Deus Ex 3: First Details“. PC Zone. Nuoroda tikrinta 2012-02-08. 
 2. Francis, Tom. "Deus Ex: Human Revolution E3 preview", 2010-06-03.
 3. „Deus Ex: Human Revolution FAQs (updated 07/06/2010)“. Eidos Forums. Eidos Interactive. Nuoroda tikrinta 2012-02-08. 
 4. „The Latest on Deus Ex: Human Revolution“. 
 5. „Deus Ex: Human Revolution will offer highlighting options“. destructoid.com. 
 6. 6,0 6,1 Smith, Jamin. "Deus Ex: The Missing Link gets date and price", VideoGamer.com, 2011-10-14. Nuoroda tikrinta 2011-10-14.
 7. „Hands-on: The first mission of Deus Ex: Human Revolution“. Destructoid. 2011-02-24. Nuoroda tikrinta 2011-02-27. „It's been a long time since a first-person shooter has presented me with such a challenge that I die over and over. That's the beauty of the Deus Ex series, as it's a role-playing game hiding in a first-person shell. I had to re-wire my play style in order to adapt to the freeing, open-ended experience. I'm interested in seeing just how different I'll be able to play through this game. 
 8. „Deus Ex: Human Revolution Impressions Pt. 2“. Rock, Paper, Shotgun. 2011-02-24. Nuoroda tikrinta 2011-02-27. „I could have done better. I could have done it differently. All I wanted was to load up an old save and play it all over again. 
 9. „Deus Ex: Human Revolution“. Eurogamer. 2011-02-24. „There's a much bigger picture here than the debate between natural and man-made humans: someone, somewhere, is trying to control the destiny of both. Ah, the sweet, sweet smell of conspiracy. The game's afoot. The Deus Ex game's afoot. 
 10. Deux Ex: Human Revolution (PC) @ GamesRanking“. Gamerankings.com. 2011-08-23. Nuoroda tikrinta 2011-09-02. 
 11. „Deus Ex: Human Revolution (PC)“. Metacritic. Nuoroda tikrinta 2011-08-22. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]