Dekameronas: skaistuolių teritorija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Dekameronas: skaistuolių teritorija
Virgin Territory poster.jpg
PavadinimasVirgin Territory
Kilmės šalisFlag of the United States.svg JAV
Flag of Italy.svg Italija
Flag of France.svg Prancūzija
RežisieriusDevidas Lilandas
Prodiuseris (-iai)Dino De Laurentiis
Scenaristas (-ai)Džiovanis Bokačas (knyga)
Devidas Lilandas
KompozitoriusIlanas Eškeris
VaidinaHeidenas Kristensenas
Miša Barton
Timas Rotas
Metai2007
ŽanrasRomantinė drama
Trukmė97 min.
KalbaAnglų, rusų
PlatintojasThe Weinstein Company
Biudžetas38 mln. JAV dol.
IMDb įrašas

Dekameronas: skaistuolių teritorija (angl. Virgin Territory) – 2007 m. romantinė drama pagal italų rašytojo Džiovanio Bokačo knygą „Dekameronas“.

Filmo premjera įvyko 2007 m. gruodžio 17 d. Graikijoje.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Kaip linksmai ir gražiai gyveno Florencija XIV a.! Kurtizanės ir dailininkai, linksmybės ir prabanga... Bet 1346 m. gražus gyvenimas baigėsi – į Europa atėjo „juodoji mirtis“, baisus, nieko nepasigailintis maras. Lorencas de Lambertis, kaip ir daugelis, palieka mirštantį miestą, tikėdamas išsigelbėti nuo ligos, tuo pačiu ir nuo savo persekiotojo Džerbino de la Rato. Saugią užuovėją jis randa – moterų vienuolyne, įsidarbindamas ten apsimetęs kurčnebyliu.

Tuo tarpu, maras pasiima Pompinėjos tėvus. Kartu su nelaime, ant merginos pečių nukrenta rūpesčiai dėl tėvų turto, kurį nori pasisavinti besąžinis Džerbinas. Jis merginą šantažuoja bankrotu, esą tėvas liko jam skolingas didelę pinigų sumą. Padėčiai ištaisyti yra tik vienas kelias – ištekėti už jo.

Pompinėja iš vis nesiruošia tapti Džerbino žmona nes yra susižadėjusi su kažkokiu rusų, kunigaikščiu Džeržinskiu, kuris jau iš Naugardo jau važiuoja pas ją į Florenciją. Ateina diena, kai Pompinėja savo artimiausius draugus pasikviečia į sužadėtuvių puotą, kuri įvyks užmiesčio viloje, netolo moterų vienuolyno, kur rožes prižiūri sodininkas Lorencas. Pompinėja atsitiktinai pamato Lorencą ir būsimasis jaunikis jau pamirštas. Į vienuolyną, vienuolės apdarais, patekusi Pompinėja padovanoja Lorencui aistringą bučinį.

Kol įsimylėjėliai mėgaujasi užplūdusiais jausmais, Pompinėjos draugai važiuoja pas ją į svečius iš gražiosios Florencijos į senąją Toskaną. Žinoma, kelyje niekas nenuobodžiauja, nes kompanija vis patenka į įvairias pikantiškas situacijas[1].

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

ir kt.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]