Deikiškių koplyčia

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 56°02′43″š. pl. 24°44′35″r. ilg. / 56.04524°š. pl. 24.743146°r. ilg. / 56.04524; 24.743146

Kazimiero-bazn-kryzius-64.png
Deikiškių koplyčia
Deikiškių koplyčia, kryžius.JPG
Vyskupija Panevėžio
Dekanatas Biržų
Savivaldybė Biržų rajonas
Gyvenvietė Deikiškiai
Statybinė medžiaga medis
Pastatyta 1716 m.
Galinė dalis
Bokštelio kryžius

Deikiškių Šv. Elenos kop­ly­čia – veikianti kapinių koplyčia, esanti Deikiškių kaime, Vabalninko seniūnijoje, Biržų rajone, apie 3,5 km į šiaurės rytus nuo Mieliūnų, 2 km į rytus nuo kelio  124  KupiškisVabalninkasBiržai . Pastatyta 1716 m.

Paprastai koplyčia atveriama per Šv. Elenos ir Angelų sargų atlaidus bei į anapilį Deikiškiuose palydint iš šio krašto kilusius žmones. Priklauso Vabalninko Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijai,[1] įtraukta į turistinį maršrutą „Biržų krašto medinės bažnyčios ir koplyčios“.[2] Kapinėse palaidota rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino žmona Emilija Kvedaraitė-Mykolaitienė. Prie pagrindinio tako link koplyčios stovi medinis, papuoštas ornamentais kryžius su koplytėle.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Atnaujinta, kai 2003 m. susikūrė Gaižiūnų kaimo bendruomenė. Jos vienas pirmųjų darbų buvo organizuotas Deikiškių šv. Elenos koplyčios remontas. Buvo perdažytas stogas, išorės sienos, vidus, atnaujinti altoriai. Pinigus remontui aukojo visi gyventojai, kurių artimieji palaidoti šiose kapinėse.[3] Ne vienas linkęs šią koplyčią vadinti garbingu bažnyčios vardu. Taip esą dėl to, kad prieš keletą metų iš šių vietų į gyvenvietes išsikėlę žmonės nutarė šventovę suremontuoti, atnaujinti. Duris atvėrusį keliauninką sutinka ypatinga tvarka, švara ir ramybe.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg